Astroloji'nin Anahtar Kavram ve Tanımları

Astroloji'nin Anahtar Kavram ve Tanımları

Astroloji'nin bütününün tam olarak anlaşılması, aşağıdaki tanımların kişi tarafından tam olarak anlaşılmasına bağlıdır:

ELEMENTLER
Elementler deneyimin enerji öğeleridir.

BURÇLAR
Burçlar temel enerjilerdir ve deneyimlerin belirli özelliklerini vurgulamaktadırlar.

GEZEGENLER
Gezegenler enerji akışını düzenler ve deneyimlerin boyutlarını temsil ederler.

EVLER
Evler, belirgin enerjilerin en kolay şekilde ifade edildiği ve en direkt şekilde uygulandığı deneyim alanlarını temsil etmektedir.

GÖRÜNÜMLER (AÇILAR)
Görünümler dinamizmi, deneyimlerin yoğunluğunu ve ayrıca bireysel anlamda enerjilerin nasıl etkileşim içerisinde olduğunu açığa çıkarır.

Bu sayılan beş unsur detaylı kozmik psikolojiyi etkilemektedir ve astroloji adı verilen enerji dilinde sonuç veren kombinasyonların sanatıdır.

Bu faktörler şu şekilde birleştirilmektedir: Deneyimin belirli bir boyutu (belirli bir gezegen ile belirtilmektedir) bireyin doğum haritasında herhangi bir değişme olmadan burcun işareti ile renklenmektedir. Bu kombinasyon sonucunda kişisel ifade ve önemli ihtiyaçlar dile getirilmektedir.

Gezegenin ev konumu ile gösterilen deneyim alanındaki boyut ile kişi yüz yüze gelecektir. Ve her ne kadar belirli bir gezegen-burç kombinasyonu olan birinde ortaya çıkan deneyimin boyutunu ifade etme veya yerine getirme söz konusu olsa da o gezegen ile ilgili görünümler kişinin ne kadar kolay ve uyumlu şekilde kendini ifade edeceğini ve ihtiyaçlarını karşılayacağını açığa çıkaracaktır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

anahtar kavramlaranahtar tanımlarkozmik psikolojielementlerburçlargezegenlerevlergörünümleraçılar