Güneş Sistemi artık 8 gezegen. Astroloji için ne değişti?

Güneş Sistemi artık 8 gezegen. Astroloji için ne değişti?

Uluslararası Astronomi Birliği, 18 Şubat 1930 yılında keşfedilen Pluto'nun, birkaç gün önce gezegen olmadığına karar verdi. Oybirliğiyle kabul edilen yeni gezegen tanımına göre, Güneş Sistemi artık 8 gezegen.

Temel astroloji bilgilerinden uzak birçok kişinin aklına ilk gelen sorulardan biri şu oldu: Astroloji bu değişiklikten etkilenecek mi? Pluto'suz bir Astroloji nasıl olur?

Astroloji için Pluto'ya bir gezegen sıfatının verilmesi ya da bu sıfatın geri alınması aslında hiç önemli değil.

Astroloji, gökyüzü dönüşlerinin ve kozmik olayların dünyaya yansıtılmasını ve dünyadaki olayların da gökyüzüne yansıtılmasını inceleyen bir çalışmadır. Astroloji göksel yörüngeler ve Dünya'daki olaylar arasında paraleller çizme sanatıdır.

Astrolojinin arkasında büyük bir sembolizm yatar. Bu sembolizmin oyuncuları, evrendeki enerji akışları ile eş zamanlı hareketler sunan gökcisimleri ile, canlı ve cansız tüm diğer varlıklardır.

Doğum haritanız (horoskopunuz), doğum günü ve saatinizde, doğum yerinizden gökyüzüne bakış ile hazırlanan kişisel bir haritanızdır. Bunun içerisinde tüm gezegenler, yıldızlar, küçük gezegenler ve sosyal yaşantınızı etkileyen çeşitli sabit yıldızlar bulunur.

Astroloji'de, gezegen olmayan yüzbinlerce gökcismi ve ayrıca sabit yıldız, gerektiğinde hesaplarda ve yorumlarda kullanılabilmektedir.

Ona ister gezegen, ister bir gök cismi veya ne isterseniz onu deyin. Pluto belli bir burçta iken, yeryüzünde eşzamanlı olarak belli olaylar meydana gelmekte. Astroloji açısından bizim için önemli olan sadece budur.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

güneş sistemiplutoplutosuz astroloji