Burçların Şifreleri

Burçların Şifreleri

Diyelim ki bir arkadaşınızın ilgisini çekmek ve onu motive etmek istiyorsunuz. Bunun için o kişinin burç özelliklerinden gelen şifre kelimeleri aklınızda tutmak ve ona göre hareket etmeniz yeterli.

KOÇ
Cesarete hayranlık duyarlar. Liderlik, girişimcilik, fazla önyargıda bulunmadan cesurca yapılan hareketlere özlem duyarlar. Romantizm ile naz, ince işlenmiş duygular kararında olmalı. Fazlası derhal kaçırabilir. Onları bekletmeden hızlı hareket edin. Fiziksel yönden kesinlikle sağlam yapıda olmalısınız.

BOĞA
Güzel işlenmiş duygulu anlar ve nazik yaklaşımlardan hoşlanırlar. Mutlu olmaları için duygu yüklü sabit ve durağan bir ortam idealdir ve onunla beslenirler. Tuttukları bir şeyi, bir kere beğendikten sonra sahip olduklarını, ancak huzursuzluk duyduklarında bırakırlar. Onlar için huzursuzluk hareket, değişiklik, yenilik, hatta yanlızlık kelimeleri ile aynı anlamı taşır. Nezaketi şart koşarlar.

İKİZLER
Öncelikle bilgili, bilgi sahibi değilseniz de en azından biraz meraklı olmalısınız. İlginç bir şeyi merak ederek onların ilgisini kolaylıkla çekersiniz. Tutku ve duygu yüklü düşüncelerinizi kendinize saklayın, fazlasından sıkılıp kaçabilirler. Hayatları boyunca sürecek olan diğer yarılarını arama gibi özellikleri vardır. Bu yüzden, anlattıklarını ve sizinle paylaştıkları düşüncelerini dikkatle dinlemeli, mutlaka öncelikle zihinsel bir beraberlik oluşturmalısınız.

YENGEÇ
Onları motive etmek için duygularına karşı duyarlı olarak acilen cevap vermelisiniz. Dalga dalga değişen tavırlarına karşı bir çeşit duygusal sığınakları olmaya çalışın. Ona kesinlikle bağımlı olun ve ihtiyacınızı hissettiği anda sizi terk etmeleri onun için imkansız gibi olacaktır. Sizi korumasına izin verin. Cinsellikten ziyade duygusal anları ön plana çıkarın.

ASLAN
Onları ancak kendi yürekleri ile yönlendirebilirsiniz. Girişkenlik, paylaşılan anlardan gelecek mutluluklar ve asalette yücelme ihtimali onları cesaretlendirir. Onları eleştirmeye kalkmayın, göstermeseler bile içten kolayca kırılırlar. Mantıklı, özellikle sıcakkanlı ve dürüst olmaya çalışın. Sevdiklerinin kalbinde başka birisinin olma ihtimali onları derinden kıskandırır. Buna izin vermeyin. Sizi eleştirdiklerinde artık öğrendiğinizi söyleyin.

BAŞAK
Dakik ve hassas olmaya çalışın. Olayları genel olarak değil de ayrıntıları ile anlatın. Sabit bir eş ararlar, onlara güven duyduğunuzu hissettirin. Aranızda özel olarak konuşulmuş konuları ve paylaştığınız anları kimseye anlatıp onların güven duygusunu kaybetmeyin. Takılma ve tacizlerden kesinlikle hoşlanmazlar. Onlara güvendiğinizi öncelikle siz söyleyin.

TERAZİ
Olaylara iki taraflı yaklaşmaya çalışıp her iki yönün de değerlendirmesini düzgün yapın. Nezaketle yaklaşmak ya da biraz düzgün tavırla hareket etmek esas anahtar. Güleryüz ve biraz neşe onları hareketlendirir. Düzgün giyinin ve derli toplu görünün. Onların hayat tarzları ile ilgili konularda ihtiyaçlarını bir an evvel elde etmek istemelerini ve fiziksel görüntülerini eleştirmeye kalkmayın.

AKREP
Hayatta elde ettiği tecrübeleri deneyip sonuna kadar ölümüne de olsa gitmesine izin verin. Hassas yapıda olduğunu asla göstermek istemez ve duygularının yanlış anlaşılmasından çabucak kırılır. Çok kıskançtır, dikkat edin. Onu kıskandırırsanız kaybedersiniz. Soğuk ve uzak davrandıklarını asla söylemeyin, siz sıcak ve duygusal yaklaşın.

YAY
Özgürlük konusuna dikkat edin. Onu elde etmek için rahat bırakın, kesinlikle kontrol altında tutmaya çalışmayın, bir tuzak ya da kapana sıkışmış gibi hissetmek neredeyse onu deli edebilir. Değişik konuları paylaştıkları arkadaşlarına aynı anda hitap etmeye hazır olun. Öncelikle arkadaşlarını gözden geçirin, ve onunla sonunda yakın arkadaş olmaya çalışın. Özgürlüklerini kesinlikle kurcalamayın ve onu bir şeye zorlamayın.

OĞLAK
Kesinlikle düzgün, yavaş ve temkinli yaklaşın. Acele etmeyin, size açılması zaman alacaktır, sabırlı olun. Kendilerini bir bütün olarak yeterli gördüklerinden, size ihtiyaç duyabilecekleri bir zamanı kollayın. O zaman da size duygularını açmadan yaklaşırsa onu eleştirmeye kalkmayın. Kesinlikle kendisini ve olgun tavırlarını takdir edin, siz sıcakkanlı ve yakın davranın. Ağır olun.

KOVA
Gerçeği aramaya çalışın. Sürü zihniyetinde giden insanlardan hoşlanmazlar, değişik ve idealist olmaya çalışın. Özgürlüklerini kısıtlamaya kalkmayın. Çok sayıda insandan fikir alış verişi yapmalarına da karışmayın. En sevdikleri arkadaşlarını eleştirmeye kalkmayın. İnatçı bir tavır sergilediklerinde konuyu değiştirerek her seferinde değişik bir yöntem bulun. Sıkıcı ve bunaltıcı problemlerinizi kesinlikle ona açmayın.

BALIK
Zarif ve umutla dolu olun. Onları tamamlamaya ve bütünlemeye çalışın. Kendi duygularını güzel ifade edebildiklerini düşündüklerinden, yanlış anlamalarınızı kendinize saklayın. Kendileri gibi zaman zaman değişkenlik göstererek hareket edebilecek bir partner ararlar. Onlara karşı duygu yüklü olarak öncelikle güvenlerini kazanmaya çalışın. Değişken, hassas ve nazik olun.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

burçların şifreleri