Astroloji - Sizinle Gerçekten Bir İlgisi Var mı?

Astroloji - Sizinle Gerçekten Bir İlgisi Var mı?

İnsanlık tarihi boyunca hepimiz gelecekte bizi nelerin beklediğini, yaşamlarımızın nasıl şekilleneceğini merak etmişizdir. Çoğu kez bu merak bizi çeşitli yöntemlere başvurmaya yönlendirmiştir. İnsanların geleceğe dair bilgiler edinmek için kullandıkları bu yollardan biri de Astrolojidir. Yine de asıl önemli soru "Astroloji'nin gerçekten insanlarla ilgisi var mı?" Ya da "Astroloji tam olarak nedir?" sorusudur. Bana en çok yöneltilen sorulardan biri budur.

Yıllardır Astroloji'yle ilgili gerçek dışı birçok yorum yapılmıştır. Astroloji'yi tanımlama şekli de zaman içinde pek çok kez değişmiştir. Astroloji gök cisimlerinin konumlarıyla ilişkili gelenek ve inanç gruplarından oluşur. Bu konumlara göre yaşamlarımız ve onları etkileyen olaylar yorumlanır. Bu işle uğraşan pek çok kişi aynı bilgi kaynağını kullansa da yorumlar çeşitlilik gösterebilir. Herkes aynı bilgiyi aynı şekilde yorumlamaz, dolayısıyla hayatınızın belli bir alanıyla ilgili birbirinden farklı yorum ve öngörülerle karşılaşabilirsiniz.

Son yıllarda Astroloji çeşitli nedenlerle gerçekten ciddi boyutlarda büyüme ve gelişme kaydetti. Hatta etrafınıza baktığınızda daha evden çıkmadan ya da herhangi bir işe başlamadan önce günlük, haftalık veya aylık burç yorumlarını okuyan insan sayısındaki artışı kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

İlk Türk Astroloji sitesi olan Yorumcu'yu Ocak 1999'da kurup yayına aldım. Sitemiz kuruluşundan günümüze kadar, Astroloji ile ilgili sayısız uygulama, terim, kavram ve bilgiyi İnternet aracılığıyla Türk ve Dünya insanlarına sundu.

1997 - 2000 yılları arasında Türkiye'nin ilk Astroloji yazılımı olan Astrorehber'i geliştirmiş ve Eylül 2000'de yayına almıştım. Bu servisimiz ile birlikte İnternet üzerinden çevrimiçi ve kişisel astrolojik danışmanlık veren ilk Türk sitesi unvanını kazandık.

Yayında olduğumuz yıllar boyunca doğum haritası, yükselen burç, Ay burcu, evler, görünümler, Şans Noktası, Verteks, Ay takvimi, boşluktaki Ay, tutulmalar, gezegen geri gidişleri, transitler, karma uyum gibi sayısız astrolojik kavramı, hazırladığımız zengin içerik ve benzersiz uygulamalarla yayına alarak çevrimiçi servisler şeklinde sunduk.

Yorumcu Türk insanının gözünde Astroloji'yi hak ettiği konumda tutan, öğreten ve sevdiren lider site konumunu her zaman korudu. Bu özelliğimiz Astroloji'nin ne olduğu konusunda aslında hiçbir fikri olmayan, sadece bulduğu her yerden içerik hırsızlığı yaparak yayına çıkan yüzlerce İnternet sayfasından bizi tamamen ayırıyor.

Yorumcu, Astroloji konusunda hem içerik hazırlayan hem de uygulama ve yazılım geliştirebilen tek Türk İnternet sitesidir. Servislerimize gerek İnternet üzerinden, gerekse cep telefonları aracılığı ile erişilebilmektedir. Hazırladığımız içerik ve yazılımlar, mobil operatörlere sunduğumuz katma değerli servisler aracılığı ile bugünkü rakamlarla 70 milyondan fazla gsm abonesine hizmet vermektedir.

Günlük burçlar, (Güneş) burçlarınıza göre yapılan yorumlar anlamına gelir ve günümüzde bu yorumlara gazetelerden, internetten hatta posta yoluyla bile ulaşabilirsiniz. Sitemizde de geleneksel olarak her yıl bu bilgileri hazırlar ve yayınlarız.

2000'li yıllarda geliştirdiğim Astrorehber Transitler, Türk İnternet'inde yine bir ilk olma özelliği taşıyor. Doğum haritanız ve anlık gökyüzünü karşılaştırarak analiz yapan bu servis, son derece tutarlı kişisel yorumlar üretir. Servisin özelliği herkes için gün boyunca anlık analizler yaparak kişiye özel yorumlar oluşturmasıdır. Ayrıca belirli bir gezegensel etkinin başladığı ve sona erdiği tarih aralığını da bildirmektedir.

İnternet son 10 yılda bilgiye ulaşma yollarımızı gerçekten çok değiştirdi. Onun sayesinde günlük burcunuzu, transitlerinizi, yıllık analizlerinizi öğrenmek de daha çabuk ve kolay hale geldi. Yoğun ve hareketli dönemlerinizde transitlerinizi ve burç analizlerinizi günün 24 saati Yorumcu'dan okuyabileceğimizi bilmeniz güzel bir şeydir. İnternetin günlük hayatımızdaki değeri de burada ortaya çıkıyor.

Yorumcuda girdiğiniz doğum bilgilerine göre yorumlar oluşturmanıza yardımcı olabilecek yazılımlar mevcuttur. Üyelerimiz için özel olarak doğum ve ilişki uyum haritası analizi, günlük, aylık, haftalık, yıllık burç yorumları sunarız. Sitemizde çok daha detaylı analiz ve yorumlara yine belli bir ücret karşılığı ulaşma seçeneğini de bulunur. Astrorehber bağlantılarından detaylı bilgi alabileceğiniz bu servisler, oldukça derin ve geniş kapsamlıdır.

İnsanlar, çok inanmasalar da gelecekte onları nelerin beklediğine, yaşamlarının nasıl şekil alacağına dair bazı ipuçları yakalamak, bilgiler edinmek isterler. Bu son derece doğaldır ve mümkün olduğunca çok şey bilmek isteyen modern yaşam toplumu olarak Astroloji'den yararlanmak istememizde bir sakınca yoktur.

Astroloji bize pek çok şey anlatabilir, ancak elbetteki bu bilgilerle ne yapacağımız bize kalıyor. Ona inanabiliriz veya olduğu gibi reddedebiliriz. Bu tamamen sonunda ne elde etmek istediğimize bağlıdır.

Astroloji herkes için, bazılarının düşündüğü gibi saçmalık ve uydurma değildir. Size Astroloji hakkında çok daha farklı bakış açıları ve görüşler sunacak insanlar ya da Yorumcu gibi çevrimiçi ciddi uygulamalar sunan kaynaklar da vardır. Genellikle bir şey hakkında gerçekten sağlıklı yargılara varabilmemiz için onu bizzat tecrübe etmemiz gerekir.

Astroloji herkese uygun değildir, çünkü insanlar doğaları gereği şüphecidirler. Eğer kendi yaşamınızda onu kullanırsanız ve işe yaradığını görürseniz bu sevindirici bir durumdur, fakat eğer görmediyseniz muhtemelen gerçekten de Astroloji en azından başlangıçta size göre değildir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

yorumcuastrorehberastroloji nedir