Astroloji Gelecekten Haber Verebilir mi?

Astroloji Gelecekten Haber Verebilir mi?

Astroloji gelecekten haber verebilir mi? Yorumcu'yu belki de tamamen bu merak ile ziyaret ettiniz. Evet, aslında verebilir. Fakat pek çok kişinin istediği veya beklediği gibi çok açık ve net şeyler söylemez. Örneğin size piyangodan hangi tarihte para kazanacağınızı söylemez (Gerçeklerle yüzleşelim. Bu tür bir soruya verilebilecek en net cevap “Hiçbir zaman” dır. En mantıklı davranış paranızı daha güvenli ve sağlam yatırımlarda kullanmaktır).

Her ne kadar Yorumcu üyelerinden en sık gelen sorulardan biri olsa da, Astroloji size geçen gün tanıştığınız yakışıklının evlenme teklif edip etmeyeceğini de söylemez (Niyetiniz ve beklentiniz evlilikse sizi bu noktaya götürecek yollardan geçmeyi tercih etmelisiniz). Öte yandan Astroloji o dönemde ne tür ilişkilerle karşılaşabileceğiniz ve hayatınızdaki insanlarla neler yapabileceğiniz konusunda ipuçları verebilir.

Astroloji bazı ilginç ve önemli yollarla size o an hayatınızda neler olup bittiğini ve gelecekte karşılaşabileceğiniz muhtemel senaryoları gösterebilir. Bu şekilde bakacak olursak evet gerçekten de geleceğe dair öngörülerde bulunur. Fakat Astroloji'yi değerli yapan en önemli şey size kendiniz, hayatınız, olasılık ve imkanlarınız, problemleriniz hakkında farklı şekillerde düşünmeyi öğretebilmesidir. Bu sayede size karanlıklar ve belirsizlikler içinde kaybolmak yerine geleceğinize dair daha çok şeyi anlama, kavrama ve daha verimli çalışmalar yapma imkanı verir.

Cehalet mutluluktur sözüne yarı şaka yarı ciddi katıldığımı itiraf etmeliyim. Bazen doğum haritamı açıp gelecek birkaç ay veya yıl içinde beni nelerin beklediğine bakarken aklımın bir köşesinde bu sözü tutarım. Fakat cehalet bir yaşam biçimi olarak benimsenme boyutlarına ulaştırılacak kadar da mutluluk getiren bir şey değildir. Bazı şeyleri göz ardı etmekten kaynaklanan cehalet ile saflıktan kaynaklanan aptallık birbirinden çok farklı şeylerdir (ve bana göre bazı şeylerden önceden haberdar olarak veya bir fikir sahibi olarak hareket etmek bizi her zaman tuzaklardan korur). Neler söyleyeceğini bilmek istemediğim için kendi haritama bakmayı reddettiğim hiç olmamıştır. Ayrıca kabul etmeliyim ki bazen haritadan geriye dönüp şimdiki kendime baktığımda o sevimli sembollerin pek de hoş şeyler söylemediği çok olmuştur.

Fakat bildiğim şeyleri bilmek ve buna rağmen kullanmamak – ne kadar sevimsiz ve tatsız olsalar da- gözlerimi bağlayıp direksiyonun başına geçmek ve gaza basmak kadar mantıksız gelir. Bana şu an üzerinde ilerlemekte oldum nehrin beni bir şelaleye doğru götürmekte olduğunu söyler korkusuyla haritama bakmamayı da aynı oranda mantıksız bulurum. Hazırlıklı olmak, önceden fikir sahibi olmak konusunda benden mutlaka çok daha kararlı insanlar vardır, fakat öte yandan göz ardı etmeyi, bilmemeyi tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Her ikisi de insanlara sunulan birer seçenektir ve herkes kendine en uygun olanı seçer.

Can yeleğinizin sıkıca bağlı olmasını ve önceden hazırlıklı olmayı da seçseniz, kendinizi akıntıya bırakmayı da seçseniz hayatınızla ilgili olarak her konuya farklı bakış açıları, farklı yaklaşımlar geliştirmek, değişik yorumlara açık olmak her zaman iyidir. Astroloji'yi bu amaçla kullanmak mutlaka hayatınızı, deneyimlerinizin niteliğini ve olanlardan çıkaracağınız sonuçları, alacağınız mesajları önemli ölçüde etkiler.

Bana göre Astroloji'nin asıl önemi ve kıymeti burada yatar. Kendinizi kaderin zavallı kurbanı gibi görüp Astroloji'yi gelecekte size ne olacağını söyleyen bir falcı olarak kabul etmek yerine yolunuzda ilerlerken karşınıza hem güzelliklerin hem de engellerin çıkabileceğini haber veren bir işaret olarak görmek, buna göre hazırlıklar yapmak ve önemler almak çok daha doğru bir yaklaşımdır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astroloji ve kehanet