Bilim ya da Değil, Astroloji İnanmak İstediğim Şeydir!

Bilim ya da Değil, Astroloji İnanmak İstediğim Şeydir!

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu.com olarak yükselen burç hesaplamaktan Tarot'a kadar çok sayıda benzersiz içeriğimizi 1999 yılından bu yana bilgisayarlarınıza, tabletlerinize ve cep telefonlarınıza taşıyoruz.

Dünyadaki istatistiklere baktığımızda cep telefonu operatörlerinin en çok "Katma Değerli Hizmetlerden" para kazandığını görürüz. Bu servisler arasında en popüler olanı hangisi tahmin edin? Günlük, aylık ve yıllık burçlara dayalı Astroloji servisleri! Tüm dünyada bilim insanları, Astroloji'yi bir bilim dalı olarak gören geleneksel yaklaşımı reddetmeyi sürdürse de kimse bunu umursamıyor gibi görünüyor.

Astroloji'nin kökleri çok eski çağlara dayanır ve her zaman içinde bir miktar “gizem” taşımıştır. İnsanoğlu her zaman gelecekte onu nelerin beklediğini, neler olacağını bilmek istemiştir ve astroloji sanki bu ihtiyacı az da olsa giderebilen tek kaynak olmuştur.

İster “Bilim” tanımının içine hapsedilmiş olsun ister “Sahte bilim” tanımlamasıyla anılsın, Astroloji'nin geleceğe bakan tavrı ve gücü her zaman insanların ilgisini çekmiş, merakını uyandırmıştır. Romantik uyum analizleriyle, burçlarla ilgili zengin yorumlarıyla, geleceğe yönelik ciddi inceleme ve gözlemleriyle Astroloji herkesin ilgisini çekmiştir, çekmeye devam etmektedir.

Zaman içinde gerçekleştirilmiş olan pek çok araştırma tarafından kanıtlanan bir gerçek vardır ki o da bu konuya olan ilginin her geçen gün daha da arttığıdır. Ayrıca, şu da bir gerçektir ki Astroloji'nin saçmalık sınırlarını zorladığı, kendini bir bilimmiş gibi gösterdiği şeklinde somut bir sonuca varmak hiçbir zaman mümkün olmamıştır.

Astroloji, bir insanın yaşamının doğum haritasından yola çıkılarak öngörülebileceği ve insan ruhunun çok az sayıda seviyeye sahip olduğu inancına dayanır. Bunlardan biri görünebilen, gözlemlenebilen ve bilimsel olarak açıklanabilen seviyedir. Diğeri de bir şekilde, aklın ve maddenin yeniden birleşebileceği gizemli bir yerdir.

Bilim ya da değil, Astroloji inanmak istediğim şeydir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

astrolojiyorumcu