24 Nisan 2005 - Dolunay'da Gerçekleşecek Ay Tutulması ve Etkileri
Pazar günü İstanbul saati ile 13:10 civarında, Ay'ın 4 derece 21 dakika Akrep'te olduğu sırada Ay tutulması gerçekleşecektir.

Doğum haritalarında Güneş'inin derecesi 2°21' ... 6°21' arasında olan Akrep ve Boğa burçları tutulmadan en çok etkilenecek olanlardır. Özellikle Güneş'inin derecesi 4° derece olan Akrep ve Boğa burçları tutulmanın en yüksek enerjisini alacak kişilerdir.

Bu dereceler yaklaşık olarak, 24 Ekim ile 28 Ekim arasında doğan Akrep burçları, 21 Nisan ile 25 Nisan arasında doğan Boğa burçlarını kapsar. Güneş'inin derecesi 4 derece olan Akrep ve Boğa'lar ise 26 Ekim ve 23 Nisan doğumlulardır.

Ay tutulması, yeni başlangıçlara, bitişlere, keşiflere ve büyük değişikliklere neden olur. Ayrıca” ilişkiler” üzerinde mutlaka bir etkisi vardır. Yaşanacak değişikliklerin niteliği bizim onları ne şekilde yorumlayacağımıza bağlıdır ve etkileri çok uzun sürer. Ay tutulmalarında duyguların şiddet artar ve bu, üzüntü, yolunu kaybetme gibi durumlara yol açar. Davranışlar genellikle beklenen sonuçları doğurmasa da, beraberinde farkındalık ve aydınlanma getirir. Bir tutulmanın etkisinin en güçlü olduğu dönem, gerçekleşmeden önceki iki gün ve gerçekleştikten sonraki üç gündür.

Ay tutulmalarında: bütünlük, kendini dışa vurma, iletişim kurma, kendini başkalarına sunma, gizli kalmış şeyleri açığa çıkarma, kararlar verme, harekete geçme, meydan okuma, çaba gösterme, değişiklik yapma, yeni bir bakış açısı kazanma, başkalarıyla ortaklık kurma, daha büyük riskler alma, daha hızlı adımlar atma, yerinde duramama, işleri yetiştirmeye çalışma, duyguların şiddetlenmesi, heyecan ve paniğe kapılma gibi hisler yaşarız.

Dolunay süresince, Güneş ve Ay karşıt konumdadır. Buna “Tam Evre” de denir ve ilişkiler sayesinde kazanılan yaşama amacıyla manevi dünyamız arasında bir bağ olduğuna işaret eder. Bir Ay tutulması aynı zamanda etkisi güçlenmiş bir Dolunay'dır. Ay'ın yansıttığı Güneş ışığının Dünya tarafından bloke edilmesi, maddi kaygılarımızın manevi ışığı arama çabamızı engellediği anlamına gelir. Karanlıkta yolumuzu bulmamızda, sahip olduğumuz bakış açısının ne kadar önemli bir rolü olduğunu anlamamız gerektiğini bize hatırlatır.

24 Nisan'daki Ay tutulması süresince Güneş Boğa burcunda, Ay Akrep burcunda bulunuyor. Arzular geçici olarak dengesini kaybediyor. Bu süre boyunca mali konularla ilgili olarak yaşayacağınız belirsizlikler beraberinde bazı psikolojik sorunlar getiriyor. İsteklerin yerini takıntılar alıyor, hileler kaynakların korunmasına engel oluyor ve şüpheli, gizemli davranışlar hayatın tadını çıkarmaya izin vermiyor.

Bu tutulmayı temsil eden semboller, bu dönemin, biten ilişkilere ya da kaybedilen şeylere dair tüm acıları bir kenara bırakıp yepyeni bir hayata başlamak için mükemmel bir dönem olduğuna işaret ediyor. Maddenin geçiciliğini kavrayıp bütün kişisel bağımlılıklarınızdan kurtulun ve evrenin sonsuzluğuna güvenerek çok daha sağlam başlangıçlar yapın. Sürekli değişiyor olsa bile evren, özellikle duygusal çalkantılar süresince istikrarı sağlayabilmeniz için sağlam bir temel görevi görür.

Bu tutulmayla kendini gösteren olaylar, Ekim 2003'de başlayan, Temmuz 2004‘te tetiklenen ve Ocak 2006'da tamamen çözüme kavuşmak üzere tekrar ortaya çıkacak olan olaylardır. Bu derecede bir Ay tutulması en son Nisan 1986 da meydana gelmişti. O tarihten beri yaşadığınız olayları gözden geçirmeniz, bu seferki tutulmada sizi nelerin beklediğine dair ip uçları yakalamanızı sağlayabilir.

Tutulmanın etkilerini hissetmeniz için sizin burcunuzda gerçekleşmesi gerekmez. Buna rağmen, eğer 24 Ocak, 22 Şubat, 9 veya 24 Mart, 24 Nisan, 25 Mayıs, 10 veya 25 Haziran, 27 Temmuz, 27 Ağustos, 12 veya 27 Eylül, 27 Ekim, 26 Kasım, 11 veya 26 Aralık tarihlerinde ya da bunlara yakın bir tarihte doğduysanız, hiç şüphesiz bu tutulma sizde duygusal etkiler yaratacaktır. Eğer söz konusu tutulma doğum haritanızda bir gezegenle ya da kişiliğinizi temsil eden bir noktayla temas kuruyorsa, alacağınız etki daha da güçlenecek demektir.

Haritanızda harekete geçirilen enerjiler konusunda kişisel yorumlar almak için Astrorehber'in kişisel danışmanlık servisinden yararlanabilirsiniz.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay tutulması 2005