Güneş Burçlarda

Güneş Burçlarda

Koç
Toplumda hemen dikkati çeken ve ilgi uyandıran bir kişidir. Oldukça pratik, düşünceleri yaşadığı ortamla uyumludur. Yaratıcı bir merak sahibidir. Hayat onun için heyecanlı bir macera niteliği taşır. Gözleri oldukça dikkat uyandırır. Mars aynı zamanda aşk ve çekicilikte bu kişiyi destekler. İlişkilerinde zeka oldukça büyük bir rol oynar. Zeki ve çabuk karar verebilen tiplerle kolayca arkadaşlıklar kurabilir. Bu dostlukları uzun süreli olur.

Boğa
Amacı bellidir ve yolunda güvenle ilerleyebilecek bir kişidir. Yaptığı planlar onun için büyük değer taşır. Hoş, cana yakın, oldukça dengeli, herkese nasıl davranması gerektiğini bilen birisidir. Sabırlı, sorumluluk sahibi olan Boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. Oldukça etkileyici bir sese sahiptir. Diğer bir özelliği ise yuvaya olan düşkünlüğüdür. Onun için ev çok önemlidir. Maddi konularda kolaylıkla başarıya ulaşır.

İkizler
Neşeli, candan, şirin ve sayısız yeteneklere sahip bir insandır. İlişkilerinin uyumlu olmasını arzular. Onu ilgilendiren pek çok konu, pek çok iş vardır. Tek bir işe bağlanmak onu sıkabilir. En belirgin özelliği ve güzel yönü her şeyi kolayca kavranıp öğrenebilen zekasıdır. Merkür sayesinde hızlı düşünüp hızlı kararlar verir. Dostları tarafından sürekli sevilir ve aranır. Merkür insanı olması nedeniyle konuşmaktan çok zevk alır. Çok kolay aşık olmaz.

Yengeç
Yuva, vatan ve çevresine çok önem veren bir insandır. Dostluklar konusunda biraz kuşkucu olduğu söylenebilir. Ancak sevdikleri ve toplum için büyük özveride bulunabilir. Nazik, sakin, çekingen görünebilen, önceleri susmayı uygun bulan bir yapıya sahiptir. Fakat kısa süre sonra uyumuyla çevresindekileri olumlu şekilde etkilemeye başlar. İnsanlar onun yanında tatlı bir huzur duyarlar. Yengeç ruhunun dersi sevginin karşılıklı adayış olduğunu öğretmek ve özgürlük olduğunu öğrenmektir.

Aslan
Aslan burcunu tanımlayan sözcük yönetirimdir. Odak noktası olmaktan çok hoşlanır. Onun etkileyici yönü doğrudan kişiliğidir. Girdiği ortamda hemen dikkati çeker. Sıcak gülüşü insanların içini ısıtır. Dostları için yapmayacağı fedakarlık yoktur. Evinin daima daha iyi hale gelmesini arzular, eşini ise çok sever. Çok cömert ve sözünden asla dönmeyen bir insandır. Planlama gücü onun en üstün yönlerinden biri sayılabilir. Bu konuda inanılmayacak kadar başarılıdır.

Başak
Maddeye önem veren, metotlu çalışması sayesinde de başarıya kolaylıkla ulaşabilecek bir kişidir. Kaos hiçbir zaman ona göre değildir. Ayrıntılara çok önem verir. Merkür insanı olduğu için gerçekten işlek ve parlak bir zekaya sahiptir. Her şeyi kolay kavrar. İhtiyacı olan herkese yardım elini uzatmaktan çekinmez. Doğuştan yüksek bir insan sevgisine ve ahlaka sahiptir. Aşık olması genellikle zordur. Duygularını denetim altında tutarak karşınızdakine yakınlaşmadan önce onu iyice tanımayı yeğler.

Terazi
Zodyak'ın sevgi ve adaleti temsil eden burcudur. Herkese iyi davranmak isteyen, kendisini olduğu gibi gösteren, başkalarının da onu olduğu gibi kabul etmesini bekleyen bir kişiliğe sahiptir. Hareketleri zarif, uyumlu ve çekici bir kişidir. Hareket ve tavrıyla daima kendisine güvendiğini belirtir. Yuvasının ve çevresindeki her şeyin ahenkli olmasını arzular. Onu tanımlayan cümle tartarımdır. Yaşamı kolaylaştıran paradan haberdar olmasına rağmen, maddi biri değildir.

Akrep
Su grubu burçlar duyguludur. Fakat Akrep'in sert sayılan yönetici gezegeni ve burcunun sabitliği onun aklını ön plana çıkarır. Böylece belki de bir çelişki olarak nitelendirilebilecek ilginç ve zaman zaman da çok etkileyici bir kişiliğe sahip olur. Mars ona atılganlık, cesaret ve enerji verirken, Pluto ise ezici bir irade armağan etmiştir. Bu yüzdendir ki Akrep'e Güçlüler Burcu denir. Oldukça kuşkucu bir yapıya sahiptir. Onun güvenini kazanmak büyük bir başarı sayılabilir.

Yay
Yönetici gezegeni Jüpiter sayesinde Yay'lar doğuştan şanslıdır ve bu burca talih burcu denir. Çok yönlü, türlü özelliklere sahip bir kişidir. Sevip bağlanacağı bir konu onu çabucak başarıya götürebilir. Ancak çok fazla parayı düşünen biri değildir. Onu ilgilendiren akıl, bilim ve derin düşüncelerdir. En beğenilen, en sevilen özelliklerinden biri de neşesidir. Onu yaşama bağlayan güçlerden biri son derece önem verdiği dostluktur. Ferah ve geniş odaları olan bir ev hayalleri arasındadır.

Oğlak
Gayreti, çalışması ve sebatı sayesinde pek çok şeyi başarabilecek bir kişidir. Kendi yeteneklerinin sınırlarını iyi bilir. Onu ilk gören ciddi bir insan olduğunu düşünebilir. Fakat yakından tanıyanlar öyle olmadığının farkındadır. İş konularında gerçekten ciddi, tuttuğunu koparan, sebatlı ve hatta inatçı bir tiptir. Oysa diğer konularda onun kadar şirin, cana yakın, tatlı biri az bulunur. Ancak bu yönünü ve duygu dünyasını sadece yakın olduğu insanlar görür.

Kova
O, yönetici gezegeni Uranüs nedeniyle pek çok kimseden farklı bir kişidir. Üstün bir kafa yapısı bulunur. Oldukça akıllıdır. Çok dikkat çekici, ilginç, beğenilen ve etkileyici biri olduğunu da ekleyebiliriz. Her şeyden önce bağımsızlığa ve özgürlüğe büyük saygı duyan biridir. Amacı ilerlemedir. İnsanları sever ve maddeye pek önem vermeden daima yenilikler peşinde koşar. Beğenildiğini hissetmek onda huzur yaratır. Kendisini kısıtlayacak insanlara tahammülü yoktur.

Balık
Cana yakın, merhametli, sevecen, şefkatli ve uyumlu bir kişidir. Düşler burcunun insanı olduğu için oldukça renkli bir dünyası vardır. Çift karakterli burcu ve yönetici gezegenleri Neptün ile Jüpiter ona büyük yetenekler vermiştir. Hoş, zevkli, ahenkli ve mutlu bir yaşam arzu eder. Duygulara oldukça önem verir. Ancak ikinci gezegeni olan Jüpiter aldırmasa bile ona para konusunda şans getirir. Dostlar onun için çok gereklidir. Çünkü gerçek dostlara güvenir, dayanır ve dertlerini açar.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

güneş burçlarda