Vedik Astroloji'de Evlilikte Mars Baskısı

Vedik Astroloji'de Evlilikte Mars Baskısı

Evlilikte Mars Baskısı Nedir?
Mitoloji'nin savaş tanrısı Mars, hırs, azim, inat, kararlılık gibi özellikleri kişiye verir. Doğum haritalarımızda yerleşmiş Mars tüm enerjimizi, motivasyonumuzu kontrol ederken aynı zamanda “Mars Baskısı” (Kujadosha) adı verilen zararlı bir durum da oluşturabilir.

Mars baskısı evlilik hayatında oldukça zararlıdır. Genellikle evlilik bir süre sonra içinden çıkılmaz tartışma ve sürtüşmelere sahne olacaktır. Sonuç genellikle boşanmadır. Kişinin doğum haritasına bağlı olarak eş tarafından tartaklanmak ve hatta gazetelerin 3. Sayfasındaki cinayetlerin nedenlerinden biridir.

Mars, doğum haritanızda 1., 4., 7., 8., ya da 12. evde yerleşmişse Mars baskısı sizde de var demektir. Ancak bu zararlı yerleşime sahip her kişinin evlilik hayatı olumsuz devam edecek diye bir kural da yoktur. Mars baskısının zararlı etkilerini ortadan kaldırmanın bazı yolları vardır. Eğer evlenilecek kişinin haritasında da Mars baskısı varsa bu zararlı etkiler çoğunlukla nötr hale gelecektir.

Çiftlerin arasındaki Mars'ın uyumu sayesinde de oldukça tutkulu bir evlilik yaşanacak demektir. Hindistan'da çiftler evlenmeden önce haritaları uyum ve Mars Baskısı'nın varlığı açısından mutlaka analiz edilir.

Mars Baskısı'na sahip kişiler, hem evlilikte hem de diğer insanlarla ilişkilerinde oldukça gergin ve sürekli kavga etmeye hazır kişilerdir. Duygusal ilişkilerde aniden sonlanmalar, aşırı kıskançlıklar, sürekli tartışmalar ve sürtüşmeler yaşatır. Yapılan analizlere göre aniden biten ilişkilerin de nedeninin Mars'ın zararlı yerleşimi olduğu düşünülmektedir.

Evlenmeden önce çiftlerin uyum analizi yapılırken Mars Baskısı ilk aşamada araştırılır. Eğer taraflardan ikisinde de bu zorlayıcı etki mevcutsa sonuç olumludur ancak tek taraflıysa evliliğin oldukça sürtüşmeli geçmesi olasıdır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

hint astrolojisivedik astrolojievlilik analizimars baskısıkujadoshavedicjyotishsideralzararlı evler