Vedik Astroloji'de Evlilik

Vedik Astroloji'de Evlilik

Vedik Astroloji'de Evlilik Analizi
Vedik Astroloji'de evlilikle ilgili araştırmalar doğum haritalarımızdaki 7. evden yapılır. 7. Ev genellikle kişinin evleneceği insanı tanımlamak, evliliğin nasıl devam edeceğini öğrenmek açısından önemlidir. Ayrıca Venüs evlilik temsilcisi gezegen olduğundan haritadaki Venüs'ün gücü ve durumu da ayrıca incelenir.

Bir erkeğin haritasında Venüs kişinin beraberlik yaşayacağı kadını temsil ederken, kadın haritasında evlenilecek eş Jüpiter ile temsil edilir.

Erkeğin haritasındaki Venüs'ün olumlu yerleşimi kişiye güzel ve seçkin bir eş verir. 7. Ev yöneticisinin zararlı evler adı verilen 6. , 8. , ve 12. Evdeki yerleşimi evlilikle ilgili sorunların habercisidir.

Aynı şekilde 7. Eve yerleşmiş zararlı ev yöneticileri de evlilikte sorunlara neden olur. Bu sorunlar evlenilecek kişinin uzun süreli sağlık bozukluğunu gösterebileceği gibi, bir boşanmayı da temsil edebilir.

Sorunlu evlilik göstergelerinin dışında Venüs'ün 7. evle ilgisinin olduğu doğum haritalarında aşk evliliği yaşanacaktır.

Satürn 7. Evle ilişkideyse mantık evliliği daha ağır basar. Astroloji analizleri sadece Aslan burcu erkeği gösterişlidir, Yengeç burcu kadını duygusaldır tanımlamaları ile sınırlı değildir. Herkesin kendisine ait bir doğum horoskopu vardır ve evlilik de bu doğum horoskopunun göstergelerine göre şekillenir. Bu nedenle hangi insanın nasıl bir evlilik yapacağı Balık burcu ya da Aslan burcu olmasına göre değil, doğum haritasındaki evlilik evinin (7. ev) haritadaki yerleşimi ve görünümlerine göre yorumlanır.

Vedik Astroloji'de doğum haritamız kadar önem verilen bir başka harita daha vardır. Navamsha adı verilen bu harita gezegenlerin doğum haritasındaki güçlerini ve evlilik geleceğini açıklar. Evlilik yorumunda Navamsha haritası oldukça önemlidir.

Yine de harita analizi bir tüme varım yöntemidir bu nedenle tek bir gezegenin durumuna bakarak yorum yapmak yanlış olacaktır. Harita bütünüyle incelenip yorumlanmalıdır. Navamsha haritasındaki Venüs ve 7.ev de evliliğin gerçekleşeceği zamanı bulmak açısından önemlidir.

Evliliğin ne zaman gerçekleşeceği ise Vedik sistemindeki Gezegen Periyotları ile bulunabilir. Bir kişi Venüs dönemine girdiğinde ya da 7. Evle ilgili bir gezegenin periyoduna girdiğine evlenebilir. Çevremize baktığımızda bazı kişilerin erken yaşta, bazı kişilerin orta yaşta evlendiğini görürüz. Bunun nedeni Vedik astrolojiye göre yaşadığımız gezegen periyotlarıdır. Herkes farklı periyotlar yaşadığından hayattaki olayların zamanlaması da doğal olarak farklı olmaktadır.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

hint astrolojisivedik astrolojievlilik analizivedicjyotishsideralnavamshagezegen periyotlarızararlı evler