Yükselen Burç

Yükselen Burç doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Görünüşü ve başkalarının sizi nasıl gördüğünü de ifade eder.

Yükselen Burç

Hesaplama için Natal (Doğum) bilgilerini doldurup alttaki Hesapla butonuna tıklayın.

Seçenekler için Seçenekler sekmesine bakın.

Doğum Bilgileri (Natal)

Konum Bilgileri

Seçenekler

Saat Dilimi (TZ)
Yaz Saati (DST)

Diğer Hesaplayıcılar

Yıldız HaritasıGüneş BurcuAy BurcuAy KişiliğiAlçalan BurçÇekim BurçlarıDoğum HaritasıBirliktelik HaritasıEşleşim HaritasıGüneş DönüşüAy DönüşüGezegen Saatleri
İlişkinizde Sizi Neler Bekliyor?Hemen Öğren

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen Burç Yükselen Burç, Astroloji'de doğmuş olduğunuz zaman ve yerin konumuna göre Güneş'in o gün itibariyle battığı yerin tam karşısında yer alan noktadır. Doğum yeri ve zamanı yükselenin hangi burç olacağını belirler.

Ekliptiğin Dünya çevresindeki turu 24 saat olduğu için, yükselen burç ortalama her 2 saatte bir burç değiştirir. Yani matematiksel açıdan yükselen burç yaklaşık iki saatte bir değişir.

Astrolojik evlerde 1. evin başlangıç çizgisi ile belirlenen yükselen burç, kendinizi ve gerçekleri nasıl gördüğünüzü, hissettiğinizi, dış dünya ile olan her türlü davranış şeklinizi ve ilişkilerinizi gösterir. İnsanın kişilik imajını, dünyanın ilk bakışta onu nasıl gördüğünü tanımlar. Tüm horoskop faktörleri arasında bireyin dış görünümü ile ilgili en anlamlı ve önemli bilgileri veren unsurdur. Devamı

Doğum Haritası Raporları

Astrorehber® Doğum Haritası Raporları Türkiye'nin Astroloji yazılımı Astrorehber®'den doğum haritanızın analiz ve yorumunu içeren Astroloji Raporları satın alabilirsiniz. Bilgi ve örnek raporlar için tıklayın.

Yazılar