BabyPlan® Cinsiyet Öngörü Sistemi - Bebek Cinsiyeti Belirleme Takvimi

BabyPlan® Cinsiyet Öngörü Takvimi bebeğinizin cinsiyetini belirlemeye yarayan bir planlama aracıdır.
Bilgi girişi için oturum açmalısınız.
Doğum tarihi Değiştir   
Doğum saati  
SAT ilk gün   
Hamilelik planlanan ay  
Adet döngüsü (*) gün (gün bulma)
Hamilelik süresi (**) gün
SAT: Son adet tarihi
SERVİSİMİZİ KULLANMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİ NOTLARI VE YARDIM SAYFALARINI LÜTFEN OKUYUN
BabyPlan® cinsiyet takvimi (örnek)BabyPlan®Takvimdeki renkli kutularda seçili ay için gebeliğe elverişli günleri, bu günlerdeki gebelik için bebeğin olası doğum tarihini ve öngördüğümüz cinsiyetini veriyoruz.

Bebek cinsiyeti gebeliğin gerçekleştiği saate bağlı olduğundan, gün içinde cinsiyetin değiştiği saatleri hesaplayıp takvimde belirtiyoruz.

Yandaki örnek takvimde ovulasyon günü 11 Mart'tır. Gebelik 8 Mart saat 07:31 ile 11 Mart saat 16:40 tarihleri arasında gerçekleştiğinde bebek cinsiyetinin Kız olacağı öngörülmektedir. 11 Mart saat 16:41 ile 12 Mart gecesi arasında ise Erkek bebek öngörülmektedir. Örnekte bebeğin normal doğumdan 9 gün önce alınacağı varsayılarak forma 271 gün (280-9) girilmiştir. Ovulasyon günü gecesinde gebe kalındığında bebeğin olası doğum tarihi 23.11.2009, cinsiyeti Erkek ve burcu Yay olacaktır.

Adet döngünüzün uzunluğunu değiştirerek yumurtlama günleri dışındaki günleri inceleyebilirsiniz.

Takvimin en sağlıklı kullanım şekli cinsiyetin tüm gün boyunca değişmediği ovulasyon (yumurtlama: ) günlerinde veya cinsiyetin değiştiği saatten en az 12 saat sonra ilişkiye girilmesidir. Bu şekilde risk azalır, ancak sıfır olmaz. Gebelik ilişkiden sonraki saatlerde hatta günde bile gerçekleşebilir. Doğum saatiniz kesin değilse takvimdeki veriler kesinliğini yitirir. Takvim tüm bu olasılıklar göz önünde tutularak kullanılmalıdır.

(*) 28 günde bir düzenli adet gören bir kadının adet gördüğü ilk günden sonraki 14. gün muhtemel ovulasyon günüdür ve bu ayda bir kez olur. Bu tarihten üç gün önce ve bir gün sonraki aralığı kapsayan günlerde de (adet düzeniniz ile ilgilidir) hamile kalınabilmektedir. Ancak yine de bu dönemdeki bir ilişkide, bir kadının gebe kalma şansı yalnızca %30'dur. Olası adet tarihinden 14 gün öncesi, hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu gündür (takvimde ikonu bulunan gün).

Eğer adet döngülerinizin uzunluğu 21 günden daha kısa, 35 günden uzun sürüyorsa bu döngülerinizde ovulasyon olmadığı anlamına gelebilir. Böyle bir durum söz konusu ise jinekolojik değerlendirme için doktorunuza başvurmalısınız.

(**) Hamilelik süresi bebeğin öngörülen doğum tarihi ve burcunun belirlenmesi için kullanılmaktadır, cinsiyeti etkilemez. Sezeryanle doğumda hamilelik süresi için bebek normal doğumdan kaç gün önce alınacaksa, 280 günden o kadar gün çıkarılır.

BabyPlan® ile ilgili sorularınız için yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.
• Babyplan.com.tr
bebek cinsiyeti, bebek cinsiyeti takvimi, bebek cinsiyeti tablosu, bebek cinsiyeti belirleme, bebek cinsiyeti hesaplama, gebelik cinsiyet hesaplama, bebek cinsiyeti tahmini, bebek cinsiyeti seçimi, bebek cinsiyeti testi, bebek cinsiyeti belirleme yöntemleri, bebek cinsiyeti hesaplama yöntemleri, bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, çin takvimi, çin falı bebek cinsiyeti, nasıl kız bebek olur, nasıl erkek bebek olur