Ay Burcu Bir Çocuğun Duygusal Doğasını Anlamanın Anahtarıdır

Ay Burcu Bir Çocuğun Duygusal Doğasını Anlamanın Anahtarıdır

Çocuk büyütmenin verdiği sınırsız mutluluğun, beraberinde beklenmedik zorlukları da getirdiği bir gerçektir. Gerçekten de, bu iş başka hiçbir şeye benzemez! Her çocuk farklıdır ve bütün anne babaların onaylayacağı gibi, bazen çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğunu bulmak, sürekli değişen bir bilmeceyi çözmek gibidir. Çocuğunuzun kişisel horoskopu – kesin doğum tarihi, saati ve yerine göre hesaplanan astrolojik harita - çocuğunuzun ihtiyaçlarını anlamanız için size çok önemli ipuçları verir ve her çocuk için en uygun beslenme ve bakım yöntemlerini anlamanıza yardımcı olabilir.

Horoskop, doğum anında Güneş'in, Ay'ın ve gezegenlerin konumunu gösterir ve herkesin horoskopu birbirinden farklıdır. Çocukluğun erken dönemlerinde Ay'ın çok önemli bir etkisi vardır. Aslında, kişilik özellikleri ve ihtiyaçlar söz konusu olduğunda bir çocuğun Ay burcu Güneş burcundan daha önemlidir. Çocukluk dönemi herkesin temel kişilik özelliklerinin oluşmaya başladığı dönemdir ve horoskoptaki her işaret çocukluğun farklı bir evresini gösterir. Ay, bir çocuğun kişiliği hakkında bilgi veren en belirgin işarettir.

Astroloji'de Ay bir insanın nasıl yetiştirilmesi gerektiğini gösterir ve her bireyin, ruhunda duygularını depoladığı yeri temsil eder. Ay, bilinçaltı düzeyinde faaliyet gösterir. Psikoloji biliminin ifade ettiği gibi bir insanın duygusal yapısının şekillenmesinde çocukluk ve gençlik döneminde yaşadığı ve beyninde depoladığı deneyimlerin çok büyük etkisi vardır. Aslında bir bireyin EQ'su (Duygusal zeka) olarak bildiğimiz şeyi tanımlamak için başlıca etken Ay'dır.

Bir çocuğun Ay burcu (çocuk doğduğu sırada Ay'ın içinde bulunduğu burç) duyguların ve deneyimlerin genç beyninde nasıl süzgeçten geçirildiğini gösterir. Buna ek olarak, Ay, çocuk için neyin iyi olabileceğine, huzurlu olmak için nelere ihtiyaç duyacağına, kendini güvende ve rahat hissetmesi için özellikle nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgiler verir.

Çocuklar ve ebeveynleri arasındaki içgüdüsel bağ, özellikle de anne ve bebeği arasındaki bağ, zor durumda kaldıklarında onlara yol gösterir ve küçük mutluluklar paylaşmalarını sağlar. Doğum haritasında bulunan Ay, aradaki bu içgüdüsel bağın güçlenmesi için çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğunu, onu besleyip büyütenlerden ne beklediğini gösterir. Ayrıca, çocuğun anneyi nasıl algıladığını da gösterir. Eğer birden çok çocuğunuz varsa, her birinin anneyle ilişkilerinin birbirinden farklı olduğunu görebilir, çocukların doğum haritasında Ay'ın konumuna bakarak aradaki farkları keşfedebilirsiniz.

Ay'ın ruhla çok güçlü bir bağlantısı vardır ve birçokları için Ay, ruhun bir ömür buyunca geliştirmek istediği şeyi temsil eder. Hiç şüphesiz, çocuklar bu gelişme sürecinin bilincinde değillerdir, fakat çocuğa yol göstericilik yapan ebeveyn için, doğum haritasında Ay'ın önemini kavramak ve temsil ettiği şeyleri anlamak, çocuğun ruhsal ve kişisel gelişimi süresince ihtiyaç duyabileceği deneyim ve olanakları ona verebilmesini kolaylaştıracaktır. Çocuklar benlik ve ruh arasında bütünlük sağlayabilecek bağları geliştiremeyebilirler. Dolayısıyla, bu güçlü bağı koruyabilmeleri için, kişiliklerinde Ay'ın yönettiği bölümleri beslemek gerekir.

Bir çocuğun veya bebeğin kişiliğine dair ip uçları veren en önemli unsur Ay olduğu için, Ay'ın ve Ay burcunun temsil ettiği nitelikler, bu yaşlarda çocuğun Güneş burcu özelliklerini gölgede bırakacaktır. Çocuk büyüdükçe, başka enerjiler, dürtüler ve ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Ay sadece ilk birkaç yılda ön planda olsa da, kişiliğin kalp atışları gibi sürekli etkisini ve varlığını devam ettirecektir.

Ay burcuna bakarak çocuğunuzun duygusal açıdan en hassas noktalarını ve öncelikli ihtiyaçlarını bulabilirsiniz. Ay'ı, çocuğunuzun en acil ihtiyaçlarının göstergesi olarak kabul edin. Bu ihtiyaçların temel niteliklerini kavradıktan sonra, çocuğunuz için en huzurlu ortamı sağlayabilir, bunları günlük yaşantınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Ayrıca, ileride, çocuğun kişisel tercihleri söz konusu olduğunda, bunları içgüdüsel olarak anlayabilirsiniz. Unutmayın ki, Ay aynı zamanda bir çocuğun annesinde ne gibi özellikler aradığını da söyler.

Oniki farklı Ay burcunun, çocukluk dönemi ya da “gelişim astrolojisi” açısından önemini daha iyi anlamak için çocuklarla ilgili ay burcu yazılarımızı inceleyin.

Ay burcunun belirlenmesinin en doğru yolu, kişinin Yıldız Haritasını veya Doğum Haritasını çıkartmaktır. Ay Burcu uygulamamızdan çocuğunuzun haritasını çıkartıp Ay Burcunu hemen öğrenebilirsiniz.

Bebeğinizin Doğum Haritasını Yorumluyoruz
Ebeveynler için sunduğumuz Astroloji raporu olan Astrorehber Genç Portre, çocuğu sürekli öğrenen bir varlık olarak ele alarak, hayatı boyunca karşılaşacağı zorluklarla başarılı bir biçimde mücadele edebilmesi için ihtiyacı olan belli nitelikleri vurguluyor.

Benzersiz Astroloji yazılımımız Astrorehber, birkaç dakika içinde çocuğunuzun doğum haritasını hazırlayıp analiz ederek, onu anlamanız ve büyürken karşılaşacağı problemlerin üstesinden gelmesi için ona ne şekilde destek olabileceğinizi bulmanız konusunda size yardımcı oluyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

ay burcubebeklerde ay burcuçocuklarda ay burcu