Aşıklar Tarotu

Aşıklar Tarotu

Aşıklar Tarotu'nda 22 Büyük Arkana kartı aşk ve ilişkiler hakkındaki sorularda odaklanmak üzere özel olarak tasarlanıp yorumlanmıştır.

Aşk ve ilişkiler hepimizi ilgilendiren ezeli sorunlardır. Karmaşa ve belirsizlik anlarında hepimiz akıllı bir rehberin yardımına ihtiyaç duyarız. Böyle anlarda başvurmamız gereken kendi iç dünyamızdır. Kehanetlere başvurmak kendi anlık sezgilerimizle kontak kurma yollarından biridir.

Eski çağlarda fal açma bir çeşit yaraları iyileştirme yöntemiydi. Şamanları mistik inisiyasyona iten mitlerin ve rüyaların dinamik ve berrak simgelerinin yaşamın ayrılmaz bir parçası olmasıydı; sağaltımcıyı teşhis koymaya, arayış içinde olanı doğruya ve aydınlanmaya yönelten de aynı sebeptir.

Kartların her biri için yorumlar dört ayrı bölüme ayrılmaktadır: Sizin Hakkınızda, Partneriniz Hakkında, İlişkiniz Hakkında ve Gelecek Hakkında. Bunlar, her bir kartın sembolik anlamlarının yorumlanmasıyla sunulur. Bu durum, daha ileri düzeyde keşifler yapmanıza olanak sağlayacak modellerin kartlarda temsil edildiğini ortaya koyar.

Sizin Hakkınızdaki bölüm, sizin kişisel sorunlarınızla ilgilidir: şu an nerede bulunduğunuz, ne tür bir safhayı yaşamakta olduğunuz gibi. Bu tam anlamıyla bir karakter incelemesi değildir. Daha çok o anı yakalar, sizin kendinizi dışarıya nasıl yansıttığınızı tanımlar.

Partneriniz Hakkındaki bölüm, partnerinizin o andaki ruh durumunu ve genel tutumunu bildirir. Ayrıca onunla o ana dek süregelen yakınlığınızı ve tecrübelerinizi de yansıtabilir.

İlişkiniz Hakkındaki bölüm, birlikteliğinizin şu anda sizin için ne ifade ettiğini anlatır, ilişkinin nasıl gelişebileceğini gösterir. Eğer söz konusu olan uzun bir beraberlik ise, pek çok safhayı kartlardan izleyebilirsiniz: karşılıklı çekim gücünün yarattığı ilk ürperiş anından fırtınalı bir aşk, şefkat dolu erotizme geçiş ve sonucunda olgun bir aşk ve derin bir bağlılığa kadar. İlişkileriniz tutkuyu, öfkeyi, durgunluğu, kahkaha ya da ilhamı teşvik edici olabilir. Hepside iki insanın etkileşiminden doğan şeylerdir. Karşılaşmaların her biri eşsizdir, her devre kendine özgü ayrıcalıklı hatıraları ve verdikleri derslerde değerlidir.

Gelecek Hakkındaki bölüm, her bir imgeye kehanet potansiyeli yükler. Bu bölüm size bilinmeyen hakkında bir fikir edinme şansı verir. O anda bile işlerlikte olan, ancak sizin farkında olmadığınız güçleri takip etmenizi sağlar.

Bu bölümlerin her biri Ödül (The Gift) ve Mücadele (Challenge) olarak ikiye ayrılmıştır. Ödül, kartların düz konumdaki anlamlarını tanımlar. Kartların karıştırılıp tersyüz edilmesi yoluyla elde edilen Mücadele, karşıt anlamlar üzerine yoğunlaşır. Eğer bir kart ters pozisyonda düşerse, asıl anlamı tümüyle değişmez, sadece küçük değişimlere uğrar. Burada, rasyonel açıklamalar yeterli olmayabilir. Çünkü ortaya çıkan şey bilinçaltıyla ilgilidir ve anlaşılması daha güçtür.

Kaderiniz, dilediğinizce şekillendirip tadını çıkarabilmeniz için kendi ellerinizdedir. Kartlar önüne geçilmez akıbetler ortaya sermez. Koşullarınızı ve yapmanız gereken değişiklikleri belirterek size yol gösterir.

Aşıklar TarotuYorumcu'da 1999 yılında yayına aldığımız Aşıklar Tarotu, yıllardır en çok beğenilen ve kullanılan açılımlarımızdan biridir.
9 Ekim 1999 - Milliyet Vitrin - Yorumcunuz Bilgisayarınızda

Bugün beni seviyor mu?
Sizin hakkınızda, partneriniz hakkında, ilişkiniz hakkında ve gelecek hakkında detaylı yorumlar yapan ilk Türkçe Tarot programı Superonline'ın içerik ortağı olduğu Yorumcu tarafından sanal ortamda kullanıma sunuldu. Aşıklar Tarotu'nun yirmi iki kartı aşk ve ilişkiler hakkındaki sorularda odaklanmak üzere özel olarak dizayn edilmiş ve yorumlanmış. Aşk ve ilişkiler hepimizi ilgilendiren ezeli sorunlardır. Karmaşa ve belirsizlik anlarında hepimiz akıllı bir rehberin yardımına ihtiyaç duyarız. Aşıklar Tarotu programı ile her bir kartın sembolik anlamlarının yorumlanmasıyla ileri düzeyde keşifler yapmanıza olanak veriliyor.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

tarotyorumcu tarotaşıklar tarotubüyük arkanaen büyük gizlerviskonti destesiwww.tarot.com.tr