İskambil - Kağıt Falı Nasıl Bakılır ve Yorumlanır?

İskambil - Kağıt Falı Nasıl Bakılır ve Yorumlanır?

İskambil falına bakmanın türlü türlü yolları olsa da, Yorumcu'da size çok daha kolay bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu sayede her bir oyun kartının altında yatan basit anlamı görebileceksiniz.

Kartların anlamlarını öğrendiğinizde, sizin için doğru olan açılımı kolayca seçebileceksiniz. Ayrıca problemlerinize hızlı bir çözüm bulmak istediğinizde de desteden seçtiğiniz kartın anlamına bakmanız yeterli olacak.

İskambil falında danışan falına bakılacak kimse, danışman ise kartları okuyacak kimsedir. Kağıtları danışan keser. Kartlar dört elementle (Hava, Toprak, Ateş ve Su) bağlantılıdır. Her bir elementte 13 kart vardır ve 13 rakamı 13 Kameri Ayı temsil etmektedir. Ayrıca toplamda 52 tane olan kart sayısı da yılın 52 haftasını göstermektedir. İskambil kartlarının genel anlamlarını buraya tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Maça kartlarının elementi havadır ve genellikle dedikoduları, rekabeti, sırları ve hayal kırıklıklarını temsil ederler.

Karo kartlarının elementi topraktır ve genellikle kariyer ile parasal durumları temsil ederler.

Sinek kartlarının elementi ateştir ve kariyeri, tutkuyu ve başarıyı temsil etmektedir. Bu kartlar genellikle başarı ve mutluluğa işarettir.

Kupa kartlarının elementi sudur ve aşkı, dostluğu, mutluluğu ve duyguları temsil eder. Genel anlamda bu kartların mutluluk kartları olduğunu söyleyebiliriz.

Kendi Falınıza Bakma - Doğru Açılım Nasıl Seçilir?
Bir desteyi dağıtmadaki temel anlayış kartları karıştırırken problemlerinize veya cevabını almak istediğiniz soruya odaklanmak ve kartları belli bir düzende çekerek masaya koymaktır. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kendi falınıza bakabilir ve istediğiniz tüm cevapları alabilirsiniz.

1) Cevabını hemen almak istediğiniz bir soru için desteden tek bir kâğıt çekin.

2) Sık kullanılan açılımlardan biri desteden üç kart çekmekle gerçekleştirilebilir—çektiğiniz ilk kart geçmişinizi yansıtır, ikinci kart şu anki durumunuzu yansıtır ve üçüncü kart ise gelecekte alacağınız sonuçlarla ilgili size bilgi verir.

3) Bazen de hayatınıza genel olarak bakmak isteyebilirsiniz ki bu durumlar için daha geniş bir açılım vardır. Bu metotta üç farklı kategoriye ait üç kart çekilir, ilk kategori sizi, ikincisi ailenizi ve arkadaşlarınızı, üçüncüsü ise beklentilerinizi, olmasını istemediğiniz şeyleri ve geleceğinizi yansıtır. Ayrıca farklı sorular için kendi kategorilerinizi de yaratabilirsiniz.

İskambil falınız için buraya tıklayın.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

iskambil falıiskambil kartlarıkağıt falıkartomansidört element