Jeane Dixon (1918 - 1997)

Jeane Dixon (1918 - 1997)

Jeane Dixon, Edgar Cayce gibi çok önemli kehanetlerde bulunmuş bir medyumdur. Özellikle Amerika ve Batı'da çok iyi tanınan Dixon, yaşamı boyunca yeteneklerini insanlığın pozitif gelişimi yönünde kullanmış ender kişilerden biridir.

3 Ocak 1918 doğumlu Jeane Dixon, Los Angeles'de doğdu ve büyüdü. Babası ile annesi olan Frank ve Emma Pinckert, çocuklarını, Avrupa geleneklerine göre yetiştiren, Alman göçmenlerdi. Jeane'nın olağanüstü psişik yetenekleri hemen konuşmaya başlar başlamaz ortaya çıktı. Birgün annesine, siyah kenarlı mektupla oynayıp oynayamayacağını sormuştu. Şaşıran annesi kendisine, öyle bir mektup görmediğini söyledi. Fakat on gün sonra, Emma Pinckert'e Almanya'daki babasının öldüğünü bildiren siyah kenarlı bir mektup geldi.

Bir başka olayda Jeane, o sıralarda evden birkaç yüz kilometre uzaklıktaki Chicago'da bulunan babasının eve gelirken, siyahlı beyazlı bir köpek getireceğini söyledi. Gerçekten de babası eve, siyah beyaz tüyleri olan Colley cinsi bir köpekle döndü.

Jeane sekiz yaşına gelince, annesi onu, Luther Burbank'ın evinin bitişiğinde yerleşmiş olan, Bohemyalı bir kadının kampına götürmüştü. Küçük kızın sol elinin çizgilerini inceleyen falcı kadın; çocuğun inanılmayacak yeteneklerle dünyaya geldiğini söyleyerek ona bir kristal küre hediye etti.

O günü takip eden günlerde Jeane bu küreyi bir oyuncak gibi hiç yanından ayırmadı. Zaman zaman onunla konuşuyor zaman zaman içinde bir şeyler görmeye çalışıyordu. Bu arada çevrede Jeane'yi görmek isteyen insanların sayısı artıyordu. Jeane 9 yaşındayken bir kadın kendisinden öğüt almak istediğini söyleyerek evlerine geldi. Kadın mesleği olan sinema oyunculuğundan vazgeçip bir butik açmak istediğini, sinemada başarılı olamadığı için Jeane'ye bu konuda ne yapması gerektiğini sormaya geldiğini ifade etti. Jeane, kristal küresine baktı ve kadını deste deste paralarla birlikte gördü. Genç kadına:

"Butik projesinden vazgeçin, sinemaya devam edin" dedi. Kısa bir süre sonra, Marie Dressler adı, sinemaların duvarlarında parladı ve zengin oldu.

Metapsişik ve parapsikolojik alanda araştırma yapan araştırmacı ve bilim adamlarının çoğu, Jeane Dixon ile çeşitli deneyler yapmışlardır. Alınan sonuçlar her zaman şaşırtıcı ve açıklanamaz nitelikte olmuştur. Jeane çok değişik şekillerde kehanetlerde bulunmaktadır. Bazen kristal küresine konsantre olarak, bazen karşısındaki kişinin elini tutarak, bazen de durduk yere gözünün önünde açılan bir ekrandan film seyreder gibi, gelecekteki olayları görmektedir

1962 yılında Reagan'a birgün başkan olacağını söylemiştir. Dixon 26 Ocak 1997'de 79 yaşında iken kalp yetmezliği sonucu ölmüştür.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

jeane dixonedgar caycekahinkehanetparapsikoloji