Kahve Falı Sembolleri ve Yorumları

Kahve Falı Sembolleri ve Yorumları

Kahve fincanı okumak, fal açmanın en basit ve eğlenceli şekillerinden biridir. İmajinasyona ve önseziye büyük katkısı vardır. Okuyucu, kahve içildikten sonra geride kalan kahve telvesinin meydana getirdiği şekilleri yorumlamalıdır.

Sanal Kahve Falı servisimiz kahve falınıza bakıp yorumluyor.

Fincanın Sapı - Hane
Fincanın sapı, falına bakılan kişinin evini veya çevresini gösterir. Bu yüzden, bir sembol sapa ya da haneye ne kadar yakın yerdeyse, olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakındır.

İnsan
İnsan şekilleri kadın olursa lakırdıyı erkek olursa parayı sembolize eder. Ama tabii ki daha detaylı şekiller de sembolleri değiştirebilirler.

Hayvan
Hayvanların çeşitlerine bağlı birçok yorum vardır. Bu yorum iyi de kötü de olabilir. Örneğin; bir Yunus görmek çok iyidir. At görmek asaletle ilgilidir. Kuş, haberdir. Balık parasal olarak gelen kısmeti gösterir. Maymun, şüpheciliği, yırtıcı hayvanlar hırsı sembolize ederler.

Bitkiler
Kısmet, kader ve gönül işlerini sembolize eder. Bunda da bitki çeşitlerinin yorumları çok farklı olur. Papatya aşkın, yonca sevginin, gül romantikliğin sembolleridir.

Eşyalar
Taşınır veya taşınmaz eşyalar farklı yorumlara yol açar. Örneğin; bina görmek yer almayı, hareket eden bir araba görmek bulunduğun yöreden yer değiştirmek anlamını taşımaktadır. Buzdolabı görmek evdeki sert bir hava estiğini, çamaşır makinesi görmek hane içerisinde işlerin oldukça karışacağına işaret eder. Soba görmek, hane içerisine yakın ise evdeki havanın iyi olacağı anlamına gelir.

Semboller
Kahve telveleri fincanın içinde değişik biçimler alırlar ve bunlara semboller adı verilir. Semboller, şansı ya da şanssız olayları ifade eder. Net bir şekilde ortaya çıkan semboller çok şanslı oluşun işaretidir. Zayıf bir şekilde oluşmuş hatlarsa, gelişimi ya da memnuniyeti engelleyen kararsızlıkları ve engelleri belirtir.

Harfler
Alfabede kullanılan harfler akraba, arkadaş ya da yakınlar vb. insanları gösterir.

Sayılar
Sayılar, diğer sembollere bağlı olarak dakika, saat, gün, hafta, ya da ay gibi zamanları temsil eder.

Noktalar
Küçük beneklerin meydana getirdiği noktalar bir yolculuğun işaretidir. Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.

Çizgiler ve Geometrik Desenler
Dalgalı çizgiler belirsizliği, düz çizgiler ise belirli bir yolu izlemesi gereken planları işaret eder. Yıldız ve üçgenler kısmet, daireler başarı, kareler de koruyucu anlamındadır.

Zaman
Zaman konusu, finacının değişik bölgelerinde yer almaktadır. Ağız kısmı, şimdi ya da birkaç gün veya hafta içinde meydana gelebilecek şeyleri temsil eder. Kenarlar geleceği tahmin etmede kullanılır. Dip ise, çok yakın bir geleceğin haberlerini verir.

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

kahve falıkahve falı bakmasanal kahve falıinsanhayvanbitkieşyasembolsayınoktaçizgigeometrik desenzamanyorum