Sarkaç Falı Nasıl Bakılır?

Sarkaç Falı Nasıl Bakılır?

Sarkaç Falı için öncelikle, sarkacınız daha önceki etkilerden arındırılmalıdır. Bu arındırma işlemini sarkacınızı tuzlu suya batırmak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca arındırıcı özelliğe sahip adaçayı, çördük otu veya hoş kokulu nemlendirici otlar gibi bitkilerin dumanıyla tütsülemek suretiyle de sarkacınızı daha önceki kullanımlardan kalan etkilerden temizleyebilirsiniz. Eğer kullanıma hazır tütsü bulamazsanız, odun kömürü yakın ve iyice tütsüleyin. Eğer tuzlu su kullanacaksanız, sarkacınızı 2 – 3 saat tuzlu suyun içinde bekletin ve daha sonra temiz bir havluyla ya da kağıt havluyla kurulayın. Kendi enerjinizi yüklemek için sarkacı ısınana kadar iki elinizin içinde tutun.

Daha sonra bir masanın başına rahatça oturun ve basit evet/hayır sorularıyla başlayın. Zihninizi “evet” cevabının yönüne ve “hayır” cevabının yönüne odaklayın. Pek çok kişi dikey hareketi evet, yatay hareketi hayır olarak kabul eder. Yorumcu'daki sarkaç falı tahtamızda biz de bu şekilde yaptık, fakat siz pratikte neyin doğru olduğunu hissediyorsanız onu yapın.

Sarkaç Falı Zincirin ucunu başparmağınızla işaret parmağınız arasında tutun ve sarkacın ucundaki ağırlık masanın yüzeyinden yaklaşık 3 cm yukarıda olacak şekilde sarkıtın. Sağ elini kullananlar sarkacı sağ ellerinde, solaklar da sol ellerinde tutmalılar. Dirseğinizi masanın üzerine koyun ve sarkacınızın ucundaki ağırlığın rahatça asılı durduğundan emin olduktan sonra bir evet/hayır sorusu sorun. Siz sarkacı hareketsiz tutmaya çalışsanız da o ya dikey ya da yatay olarak sallanmaya başlayacaktır. Sarkaç falcıları sarkaçlarını kullandıkça ve tecrübeleri arttıkça yorumlarına başka hareket yönleri de eklerler. Örneğin sarkacın saat yönünde daire çizerek sallanmasını “evet” ve saat yönünün tersine daire çizerek sallanmasını “hayır” olarak yorumlarlar.

Bazı sarkaç falcıları dirseğinizi masanın üzerine koymamanızı önerir. Biz bunu tavsiye etmiyoruz, çünkü kolunuzun yorulması ve sabit durmaması sarkacınızın hareketini gereksiz yere etkileyebilir. Sarkacı bilinçli olarak sallamaya çalışmamalısınız. Bu çok önemlidir. Sarkaç tıpkı Ouija (Konuşan Tahta)'da olduğu gibi hiçbir yönlendirme ve müdahale olmaksızın kendi kendine hareket etmelidir.

Eğer sarkacınızın hareketinden bir cevap almakta zorlanıyorsanız, sorunuzu çok karmaşık ve anlaşılması güç bir dille sormuş olabilirsiniz. Sorunuzu daha yalın ve basit bir dille yeniden sormanız gerekiyordur. Ayrıca, sorduğunuz soru sadece evet veya hayır şeklinde cevaplandırılamıyor olabilir. Soruları sorarken ifade ve anlatım biçimine çok dikkat edin. Sorunuzu yüksek sesle sormak zorunda değilsiniz. Sadece ilk başta soruya odaklanmanız yeterlidir.

Yarın yağmur yağacak mı?” gibi bir evet/hayır sorusuna cevap bulmak için sarkacı sabit tuttun, sarkaca hangi yönün “evet” cevabını temsil ettiğini sorun, sonra sallanmasına izin verin. Hangi yönün “evet” anlamına geldiğini öğreneceksiniz. Daha sonra hangi yönün “hayır” anlamına geldiğini sorun, sarkacın sallanmasına izin verin. Aynı şeyi “belki” cevabı için de yapın. Bazı insanlar okuma yapmaya devam etmeden önce auranızı arındırmanızı ya da zihninizi bir şekilde boşaltmanızı tavsiye ederler.

Sarkacınızla bir süre çalıştıktan sonra “evet” ve “hayır” cevaplarından daha fazlasını istemeye başlayabilirsiniz. İşte bu noktada işler gerçekten ilginç bir hal almaya başlar. Gizli bilgiler aramak için pek çok şey kullanılabilir: haritalar, bir takvim, resimler hatta sarkaç çalışmalarına özel Konuşan Tahtalar bile mevcuttur. Bir Konuşan Tahta satın alabilirsiniz veya alfabedeki harfleri bir kağıda yarım daire oluşturacak şekilde yazıp bu kağıdı masanın üzerine yerleştirerek kendi konuşan tahtanızı yapabilirsiniz.

Bir bebeğin hangi tarihte doğacağını doğru olarak saptayabilmek için bir takvim kullanabilirsiniz. Takvimi masanın üzerine koyup sarkacı takvimin üzerine sarkıtıp deneyin. Haritalar da pek çok sorunun cevabını bulmak için bu şekilde kullanılabilir. Bu, kaybolan bir eşyayı bulmaya benzer.

Kilo vermek isteyenler hangi gıdaları tüketmeleri gerektiğini öğrenmek için bile sarkacı kullanabilirler. Bir gıda düşünün ve sarkaca bu gıdanın kilo vermek için yararlı olup olmayacağını sorun. Bir sarkaçla yapabileceğiniz çok şey var.

Yorumcu Sarkaç Falı
Sarkaç Falı Nedir?

Sarkaç falınıza alttaki servisimizi kullanarak bakabilirsiniz.
Sarkaç Falı

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

sarkaç falıradyestezidowsingrabdomansiasa falıyeraltı su araması