Sarkaç Falı Nedir?

Sarkaç Falı Nedir?

Radyestezi, dowsing, rabdomansi (asa falı) veya yeraltı su araması olarak da bilinen Sarkaç Falı, insan duyarlılığını kullanarak canlı veya cansız varlıklardan yayılan gizli enerjileri bulup yorumlamak suretiyle gerçekleştirilen bir kehanet türüdür. Bazı halklar gizli bilgileri açığa çıkarmak konusunda ruhani yol göstericilerinin enerji kaynağı görevi gördüğüne inanırlar.

Sarkaç falının tarihi 5.000 yıl öncesine, eski Doğu medeniyetlerine kadar gidebilir. Bu tür kehanet için tahta çubuklar da kullanılır fakat en temel enstruman sarkaçtır. Bu uygulama Ortaçağ'da çok popüler olmuştur ve ondokuzuncu yüzyılın başlarına kadar kehanet türleri arasındaki popülerliğini korumuştur. Bu tarihten sonra popülerliğini yitirmiş olsa bile yirminci yüzyılda yeniden ilgi görmeye başlamıştır. 1933 yılında British Society of Dowsers adlı topluluk kurulmuştur.

Sarkaç Falı Sarkaç basit bir araçtır. Temel tasarımı ince bir zincirin ucunda asılı bulunan bir tür ağırlıktır ya da belli uzunlukta bir zincirdir. Sarkaç falcısı (dowser) gizli bilgilere karşı duyarlılığı olan ve bu duyarlılığını kuvvetlendirmek için bir sarkaç veya çubuk gibi bir işaretçi kullanan kişidir. Sarkacınızı kullanırken onu birkaç farklı şekilde tutabilirsiniz. Pek çok kullanıcı zincirin ucunu doğrudan parmaklarının arasında tutar.

Sarkacınız için herhangi küçük bir ağırlık kullanabilirsiniz. Bazıları ucunda süsü olan bir kolye veya bir zincirin ucuna takılmış bir yüzük kullanır. Bir sarkaç görevi görecek kadar ağır olduğu sürece demir paralar, kristaller, kökler veya anahtarlar da kullanılabilir. Piyasada satılan bazı sarkaçlarda içine bir şey yerleştirilebilecek oyuklar, boşluklar bulunur. Buraya “şahit” olarak adlandırılan şeyi – yani aradığınız şeyin bir örneğini – koyabilirsiniz. Örneğin, eğer su arıyorsanız sarkaçtaki bu boş bölüme birkaç damla su koyabilirsiniz. Tavsiye edilen zincir veya ip uzunluğu yaklaşık 20 ila 30 cm arası bir uzunluktur.

Sürekli aynı sarkacı kullanmanın sarkacınızla aranızda kişisel bir bağ oluşmasına yardımcı olacağı söylenir. Elbette bunun için çok pratik yapmak gerekir.

Sarkaçlar karşılığı “evet” veya “hayır” olan sorulara cevap verirler. Bu nedenle, sorular mümkün olduğunca kesin ve net olmalıdır. Bir sarkaca bugün yağmur yağıp yağmayacağını soramazsınız fakat kendi yaşadığınız bölgede bugün yağmur yağıp yağmayacağını sorabilirsiniz. Aksi takdirde, size net ve doğru bir cevap vermeyecektir. İyi eğitimli bir kehanet uzmanı doğru cevaplar alabilmeniz için sorularınızı nasıl sormanız gerektiğini bilir.

Sarkaç sorularınıza belki cevabı verebileceği gibi, yorumsuz alanı üzerinde hareketsiz durarak soruya cevap vermeyi reddedebilir. Eğer sorunun cevabı o sırada net değilse veya sarkaç kendi iyiliğimiz için soruya cevap vermeyi reddediyorsa böyle bir durumla karşılaşılır. Yorumcu'daki sarkaç falı tahtamızda tüm bu yanıtları kolayca görebilirsiniz.

Sarkaç Falının Tavsiye Edilen Bazı Kullanım Alanları
• Doğmadan önce bir bebeğin cinsiyetini öğrenmek (Bebek cinsiyeti belirleme servislerimizi kullanmanızı öneririz).
• Gelecekte meydana gelecek bir olayın tarihini bulmak (Astroloji servislerimizi kullanmanızı öneririz).
• Kayıp nesnelerin yerini bulmak.
• Hayaletlerin/Ruhların varlığını saptamak (Ruhlarla sohbet için Konuşan Tahta Ouija yazımızı okuyabilirsiniz).
• Çevredeki enerji değişikliğini saptamak (Kirlian fotoğrafçılığı yazımızı okuyabilirsiniz).
• Sağlık sorunlarının teşhis edilmesine yardımcı olmak (Her zaman önce bir doktora, sağlık uzmanına danışın).
• Yeraltı su kaynakları aramak (Değirmenler vs için yeraltında su kaynakları bulmak).

Yorumcu Sarkaç Falı
Sarkaç Falı Nasıl Bakılır?

Sarkaç falınıza alttaki servisimizi kullanarak bakabilirsiniz.
Sarkaç Falı

İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz.

Yazılar

Etiketler

sarkaç falıradyestezidowserdowsingrabdomansiasa falıyeraltı su aramasıkehanetruhanitahta çubuk