Servisler

Tarot Falı
Tarot Falı
Kahve Falı
Kahve Falı
İskambil Falı
İskambil Falı
Evet Hayır
Evet veya Hayır
Sarkaç Falı
Sarkaç Falı
Numeroloji
Numeroloji
I Ching
Yorumcu I Ching
El Falı
Yorumcu El Falı
Aşk Ölçer
Yorumcu Aşk Ölçer
Zar Falı
Zar Falı
Domino Falı
Domino Falı
Yazı Tura
Yazı Tura
ESP Testi
Yorumcu ESP Testi
Fallar Blog
Fal ve Parapsikoloji Blog

Fal ve Kehanet

Fal ve Parapsikoloji İnsanoğlu varoluşundan bu yana geleceği önceden öğrenme dürtüsünü yenememiştir. Gelecekte nelerin olacağı birey, toplum ve dünya insanlığı olarak tarih boyunca herkesin ilgi duyduğu, merak ettiği bir konu olmuştur.

En yalın hali ile geleceği bilmek olarak tanımlanabilen kehanete duyulan ilginin temelinde, insanın geleceğe karşı zayıf ve bilinçsiz durumda bulunmasından ötürü, yaşama karşı daha bilgili olarak direnebilmek, kendini emniyete almak, arzularının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek, aşırı derecede eş koşulan hedeflerin gerçekleşmeme durumunda hayal kırıklıkları yaşamamak ve kaderinin ne olduğunu bilmek isteği yatmaktadır.

Bu güçlü bilme isteği ile birlikte geleceği tahmin yöntem ve araçlarını içeren fal ve kehanet sanatları doğmuştur. Günümüzde falların çağa ayak uydurması sağlanarak, birer kehanet aracı olmaktan çok kişinin kendisini, içinde bulunduğu durumu, ve bilinçaltının mesajlarını elde etme yolunda kullanılır hale getirilmişlerdir.

Kehanet, akılsal ve sezgisel olmak üzere başlıca iki bölüme ayrılabilir. Akılsal kehanet yöntemleri arasında Astroloji (bir fal değildir!), Kahve Falı, Tarot (kartomansi), I Ching, Numeroloji, El Falı (şiromansi), Domino Falı, Zar Falı (astragalomansi), yazıyı inceleme (grafoloji) ya da yüz hatlarını inceleme (fizyonomansi) olarak sayılabilir.

Sezgisel olanlar asıl kehanetleri teşkil ederler. Bunlar duygu olarak, fikir ve zihni aniden aydınlatan önceden biliş (prekognisyon) şeklinde ifade edilmektedir. Bu bir medyumluk türüdür ve burada herhangi bir biçimde aklı kullanma ve mantık yürütme söz konusu değildir. Bu gibi kehanetlerden bazıları akla ters düştüğü için zihin tarafından reddedilse bile yine de gerçekleşmektedir.

Fal ve Parapsikoloji bölümümüzde sizlere yüzyıllardır ilgi ve önemini yitirmeyen ve yaygın bilinen bazı akılsal fal türlerini sunduk, ayrıca çeşitli sezgisel kehanet yöntemlerini açıkladık.

Her zaman dediğimiz gibi; Fala İnanmayın, Falsız da Kalmayın.

Servisler

Yazılar