Yazı Tura

Para atışı yaparak Yazı Tura ile karar almanızı gereken bir sorunuz mu var? Yazı veya Tura geldiğinde sorunuzla ilgili vereceğiniz kararı belirleyip verip Sanal Falcımıza dokunun. Falcımız karar vermenize yardımcı olmak için sizin yerinize para atışını yapsın.

Yazı Tura

Yazı Tura Atma

Yazı Tura Atma Yazı Tura günümüzde, havaya atılıp yere düşen bir madeni paranın üstte kalacak tarafını önceden bilmeye dayanan basit bir şans oyunu olarak bilinir. Oysa tarihin derinliklerinde çok ciddi bir şekilde insanların kaderlerini tayin etmede kullanılmıştır.

Antik çağlarda insanlar yaşamları konusundaki önemli kararların Tanrılar tarafından verildiğine inanıyorlardı. Tanrıların kararlarını en kısa şekilde, evet veya hayır olarak öğrenebilecekleri yollar arıyorlardı. Gök gürültüsü, şimşek, yağmur gibi tabiat olayları Tanrıların bir mesajı olarak algılanıyordu. Madeni paralar bu şekilde cevap alabilmek için en uygun araçtılar ama kullanılmalarına ilk olarak Lidyalılar tarafından ancak milattan önce onuncu yüzyılda başlanılabildi. Kullanılmaya başlanıldıklarında da zaten Tanrıların karar mekanizmalarının bir aracı olarak düşünülmemişlerdi. Devamı

Servisler

Yazılar