Yorumcu Mistik Gezi - Atlantis

Atlantis

Atlantis, Dovilio Brero tarafından hazırlanan resimlerde sunulduğu gibi eşsiz bir kent ve insanoğlunun binlerce yıl boyunca masal olarak anlatacağı olağandışı ilk uygarlıktı. Her bir detaya ayrı özen gösterilen bir şehirdi. Mimari birimler güzellik ve uyumla, mükemmel bir düzen içinde çalışıyorlardı.

Atlantis gemilerin yüzebileceği derinlikte deniz uzantıları ile birbirlerinden izole eşmerkezli daireler şeklinde inşa edilmişti. Farklı seviyelere, özellikle adanın merkezine ulaşım çok büyük şekilde kontrol altına alınmıştı. Burada en önemli tapınaklar ve ayrılmış bölgeler bulunmaktaydı.

Kentin her yerinde mimari bir buluş ile gerçekleştirilmiş sürekli bir müzik duyulurdu. Rüzgar ve sıcaklık değişimlerine duyarlı yaldızlı kubbeler ses harmonileri oluştururdu.

Sık sunulan üç sayısı teması, tüm Atlantis uygarlığının karakteristiğini yansıtırdı; yollar üç dizi halinde, üçerli benzer bina gurupları, üçerli piramit gurupları... Kentin her bir bölümünde, yüzeydeki yollar çapraz olarak kıyıdan kıyıya devam ederdi, ancak diğer birçok patika yeraltından kıvrılırdı.

Atlantis, yer aldığı kıtayla aynı ismi taşıyan zengin bir şehirdi; öyle ki adeta sahiplerinin vitriniydi. Onların ortaklaşa gerçekleştirdikleri kültürü, sanat ve teknolojik süreciydi. Milletini temsil eden, Atlantis insanlarının neler yapabildiğini göstermek için oluşturulmuş, anıtsal ve muazzam bir şehirdi.
HaritalarAna SayfaGeziye başla