12 Ocak 2009 - Yeni Yorumcu - Evrensel Bilgelik, Sevgi ve Dostluğun Adresi

Yorumcu - Burçların Buluşma Noktası™ Değerli konuğumuz,

Yorumcu olarak 1999 yılında başlayan yayınımız ile, geçen 10 yıl boyunca Türkiye'ye astroloji, bilişim ve internet alanlarında büyük katkılarda bulunduğumuza inanıyoruz.

Aler ve Yorumcu Türkiye'de %100 yerli mühendislik ile astroloji yazılımları üreten tek firma ve site olma özelliği taşıyor.

Yorumcu'da büyük bir değer olduğuna inandığımız astrolojiye sahip çıkma konusundaki ciddiyetimizi her zaman sürdürdük. Herkes "günlük fallar" derken, biz ısrarla "Günlük Burçlar" dedik ve benzeri sayısız terimi literatürümüze yerleştirdik. Astrolojinin fal olarak anılmaması için insanlarımızı bilinçlendirmeye büyük gayret sarf ettik.

Yorumcu.com, Astroloji.com.tr gibi değerli alan adlarına bilgi, deneyim ve yoğun çalışmalarımızla sahip çıkarak nefes ve can verdik.

Bu çalışmalarımız sonucunda Yorumcu, Astrorehber, Akrofonoloji, BabyPlan, Burçların Buluşma Noktası gibi çok sayıda Türk İnternet markaları yarattık.

Astrorehber® gibi yüzlerce teknik ve devasa yorumun bir arada toplandığı benzersiz astroloji yazılımları geliştirdik. Hazırladığımız yazılımlarla kendi alanımızda ilk olma özelliğimizi her zaman koruduk.

Turkcell, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Vodafone ve Avea ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde milyonlarca gsm abonesini Yorumcu Mobil Astroloji servisleri ile tanıştırdık.

Yerimizin ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak sitemizin kuruluşunun 10. yılında, aylarca süren uzun soluklu ve yoğun çalışmaların ardından sizler için logosundan tüm tasarımına kadar yenilenmiş bir Yorumcu.com yarattık.

Yeni sitemizi beğeni ile kullanacağınızı umarız.

Nice 10 yıllarda yine birlikte olmak dileğiyle.

Altan Yıldız, MSCEE
Kurucu ve Yayın Yönetmeni


30 Mart 2009: Yeni Yorumcu Tamamlandı

12 Ocak 2009 tarihinde başlattığımız Yorumcu.com'u yenileme çalışmalarımızı iki buçuk ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Yenilenen tasarım ve yeni işlevlerle ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yeni Yorumcu'da Neler Var, Neleri Yeniledik veya Geliştirdik?

• Sitemiz için yeni ve şık bir logo tasarladık. Yeni logomuz eski çağlarda astrolog ve astronomlar tarafından kullanılan ve yıldız yakalayan (Astro: star = yıldız, labe: to take = almak) anlamına gelen  Usturlap (Arap. Almincantarat, Almicantarat, المقنطرة: Al-Muqantara,  Alm. Astrolabium, Fr. Astrolabe, İng. Astrolabe) aletinden esinlenerek hazırlandı. Logomuz hakkında ayrıntılı bilgiyi buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

• Sitemizde daha hızlı ve güvenli gezinebilmeniz için sayfaların tasarımında en yeni web tasarım teknoloji ve fikirlerini kullandık.

• Sunucu istatistiklerimize yansıyan tüm internet tarayıcılarını destekledik. W3C ve CSS desteğini en yüksek oranda tuttuk.

• Sayfa tasarımını 1000 piksel genişliğe göre ayarladık. Ana sayfada üç kolon, diğer sayfalarda iki kolonlu şık ve kullanışlı bir yapı seçtik.

• Daha büyük fontlar, geniş menüler ve butonlar kullandık. Renk tonlarını ve kontrastları gözü yormayacak ve kullanan kişiye keyif verecek şekilde seçtik.

• Menülerin genel yapısını ve yerleşimini eski Yorumcu'da alıştığınız şekle çok yakın yaptık. Bunun yeni sitemizi yadırgamadan ve içeriklerin yerlerini aramadan kullanabilmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

• Sayfaların sağ üst bölümüne çok işlevli yönetim kutusunu ekledik. Üyelik ve site ile ilgili birçok işlevi bir araya getirdiğimiz bu kutudan oturum açabiliyor, kapatabiliyor, diğer üyelerden gelen yeni mesaj uyarılarını izleyebiliyorsunuz. Yorumcu'da, web'de (google ile entegre), üyeler arasında, astroloji yazılarımızda ve yardım sayfalarında arama yapabiliyorsunuz. Arama için kutuya yazdığınız kelimeyi saydığımız tüm arama motorlarında tekrar yazmadan arayabiliyorsunuz. Kutu ayrıca kayıt, gold üyelik ve yardım sayfaları için kolay bağlantılar içeriyor.

• Ana sayfamızda sol üst bölümde seçtiklerimiz alanı oluşturduk. Bu alanda sitemizden seçtiğimiz servisler yer alacak.

• Ana sayfamızda ortada üstte çok işlevli sekme alanı oluşturduk. Aynı anda en popüler dört içeriğimize erişebiliyorsunuz. Bu alan önümüzdeki dönemlerde kişiselleştirilebilecek. Böylece en sevdiğiniz dört servis veya içeriğimiz her an elinizin altında olacak.

• Astroloji sayfamızda sağ bölümde Astroloji Rehberi® alanı oluşturduk. Burada anlık gezegen pozisyonları ve içinde bulunulan hafta ve ay ile ilgili yorum ve öngörülerimize bağlantılar yer alıyor. Ayrıca popüler Astroloji Uygulamaları bağlantıları bulunuyor.

• Satın aldığınız servislerden üye puan kazanıyorsunuz.

• Astrorehber® atlasını geliştirdik. Şehir araması yaparken yeni bir pencere açmak yerine aynı ekranda minik bir kutuda ve çok hızlı bir şekilde arama yapabileceksiniz.

• Astrorehber altyapısını kullanan servislerde hesap tekniklerine eşit ev sistemini ekledik.

• Ay'ın boşlukta kaldığı günleri gösteren servisimiz ile Ay takvimi servisimizi birleşirdik. Böylece aynı takvim üzerinde birbiri ile ilişkili çok sayıda veriyi daha rahat izleyebileceksiniz.

• Ay evresine göre kişilik servisinin bilgi giriş ekranını standart Astrorehber atlas girişi ile entegre ederek geliştirdik. Konum bilgisini de saklayabiliyorsunuz.

• Astrorehber raporlarınıza erişimi kolaylaştırdık.

• Astrorehber rapor alma seçeneklerini geliştirdik. Yazıcı dostu çıktı seçeceğini iyileştirdik. Teknik seçeneklere ve hesaplamalara Eşit Ev Sistemi ekledik.

• Türkiye'nin ilk ve tek çevrimiçi cinsiyet öngörü servisi olma özelliği taşıyan bebek bölümümüzdeki cinsiyet belirleme servisimizi daha hassas hesap yapacak şekilde geliştirdik. Doğum tarihinize ek olarak artık doğum saatinizi de giriyorsunuz.

• Üyelerimizi doğum günlerinde özel sürprizler bekliyor.

• E-kart bölümü gibi ilgi görmeyen bazı içerik ve sayfaları yayından kaldırdık.