Rüya Yorumları - Rüya Tabirleri

A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  I  İ  J  K  L  M  N  O  Ö  P  R  S  Ş  T  U  Ü  V  Y  Z  

012345678910
Rüya yorumları Rüya Nedir?
Hayatımızın yaklaşık üçte birini uykuda geçirmekteyiz. Bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku, günlük çalışmalardan yorgun düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanıdır. Uyku sırasında, kişinin bilinç altında düşüncelerinin, özlemlerinin ya da isteklerinin bir film şeridi gibi göz önünden geçtiği varsayılır. İşte bizler bu olguya Rüya adını veriyoruz.

Freud’a göre bilincin gizlediği, tamamen sakladığı bu olgular ortaya çıkabilmek için yol aramaktadırlar. Bunlardan bazıları da rüyalar haline girerek kendilerini göstermektedirler. Freud’un yolunda ilerleyen doktorlar da günümüzde rüyalara büyük değer vermektedirler. Onlar, rüyaları bilimsel şekilde açıklayarak hastalarını tedavi etmektedirler. Devamı »

UYKU VE RÜYALAR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Neden Uyuyoruz?
Her gece yatağımıza girdiğimizde dünyayla aramızdaki ilişki en az sekiz saat kopar. Peki ama neden uyuyoruz? Yanıtı burada.

Kaç Çeşit Rüya Türü Var?
Rüyalar genel olarak üçe ayrılmaktadır.

Rüyaların Yorumlanması
Rüyaları yorumlarken tarafsız olmak, duygulara kapılmamak, karamsarlaşmamak gerekir.

Etkin Bir Rüya Yorumu Nasıl Yapılır?
Uykunuzdan uyanır uyanmaz rüyalarınızı ayrıntılarıyla yazın. Başından sonuna hatırlayabildiğiniz her şeyi kaydedin.

Uyurgezerlik Nedir?
Uyurgezerlik, bilim insanlarını yıllardır meşgul etmiş ve birçok araştırma yapmalarına neden olmuş bir olaydır. İnsanlar uykusunda neden geziyor? İşte yanıtı.

Uykuda Neden Kabus Görüyoruz?
Birtakım sorunlarla bilinçaltımızı meşgul ettiğimiz zaman kabus görürüz.

• rüya yorumu, rüya yorumları, rüya tabiri, rüya tabirleri, rüya anlamları, rüya sözlüğü, rüya yorumları sözlüğü, rüya tabirleri sözlüğü, ücretsiz rüya yorumları, ücretsiz rüya tabirleri, rüyaların yorumları, islami rüya tabirleri, dinen rüya yorumları