Yükselen burcum sitenizde ve başka sitelerde neden farklı çıkıyor?

Yükselen burcum sitenizde ve başka sitelerde neden farklı çıkıyor?

12 Ocak 1999 tarihinde kurulmuş olan Yorumcu Türkiye'nin ilk Astroloji sitesidir. Türkiye'de Astroloji yazılımları geliştiren ilk ve tek sitedir.

Yorumcu'da Astrorehber® tabanlı çalışan tüm sistemler (Astrorehber® ve Astroloji bölümleri vb.) 1900 - 2300 yılları arasında dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir tarihte; Güneş sistemindeki gezegen pozisyonlarının dünyadan görünümünü (doğum haritası) 1 mas (= 1 mili-ark saniye = 0.001 as = 1 / 3.600.000 derece) hedef duyarlılık ile hesaplanmaktadır.

İnternet'in henüz emekleme aşamasında olduğu yeni milenyum öncesinde yoğun çalışmalarla geliştirilen ve 2000'li yıllarda İnternet ortamına aktarılan bu hesaplar için, ciddi bir Astroloji, astronomi, yüksek matematik, algoritma ve yazılım bilgisi gerekmektedir.

Yorumcu'nun sahip olduğu büyük bilgi birikimi ve teknolojiye sahip olmayan diğer web sayfaları, yükselen burcu ve doğum haritası hesaplayamadıkları için, enlem, boylam, zaman dilimi ve yaz saati gibi faktörlerin hesaba katılmadığı "ampirik" yükselen burç bulma tablolarıyla bunu vermeye çalışıp İnternet kullanıcılarını yanıltarak kafalarını karıştırmaktadırlar. Astroloji ile profesyonelce ilgilenenler bu işin tablolarla değil, bizim yaptığımız gibi hesapla yapıldığını çok iyi bilmektedir. Bu tip ne olduğunu dahi bilmedikleri tablolarla yükselen burç veren İnternet sitelerinin Astroloji ile ilgili verdiği toplama bilgilerin hiçbirisine güvenilmemelidir.

Yorumcu'da sadece yükselen burç değil tam bir doğum haritası (yıldız haritası) çıkartılmaktadır. Yükselen burç ise bu haritadaki yüzlerce işaretten sadece biridir.

Bir doğum haritasında dört köşe ev olan yükselen (AC), başucu (MC), alçalan (DC) ve ayakucu (IC) hesaplanır. Kullanılan ev tekniğine göre bu köşe evlerin arasındaki diğer ev aralıkları, ayrıca tüm gezegenlerin burçlar kuşağının hangi sektör ve derecesine bulundukları hesaplanır. Son olarak haritadaki tüm gezegen ve işaretlerin aralarındaki görünümler hesaplanır ve görünümler tablosu belirlenir.

Sitemizdeki birçok servisin altyapısına destek veren ve kurucumuz Altan Yıldız tarafından ilk olarak 80'li yıllarda geliştirilen Astrorehber tüm bunları kusursuzca hesaplamaktadır. Astrorehber hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki Astrorehber bağlantılarını inceleyebilirsiniz.

Etiketler

astrorehberaltan yıldızastrolojidoğum haritasıyıldız haritasıyükselenyükselen burçgerçek yükselen burçhesaplama