Medyada Yorumcu - 2004

Medyada Yorumcu - 2004

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu® olarak, yayına başladığımız 1999 yılından bu yana gerek kullanıcılarımızın gerekse medyanın ilgi odağı olma özelliğini her zaman koruduk.

Türkiye'de İnternet'in henüz emeklediği günlerde, bugün bile diğer sitelerin sağlayamadığı servis ve içerikleri sunuyorduk. Konumuzda sayısız ilke ve başarılara imza atan lider bir site olduk.

Aşağıdaki haberlerin sitemizi ilk kez ziyaret eden konuklarımızın bizi daha iyi tanımasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Tüm haberler

Ocak 2004 - Weblife Dergisi - yorumcu.com
"yorumcu" metafizik dünyanın nabzını tutuyor.

Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihçilerin araştırmalarına göre farklı uygarlıklar birbirlerinden bağımsız olarak astroloji ile ilgilenmişlerdir. Aşağı yukarı bütün uygarlıklar astroloji ile ilgilendiklerini açıklayan kanıtlar bırakmışlardır. Günümüzde astroloji ile ilgilenenler ve bunu takip edenler için internet vazgeçilmez bir araç oldu. Onlarca sitede bulabilecekleri astrolojik bilgileri veren sitelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.

Ancak bunlardan Yorumcu.com en geniş içeriğe sahip Türkçe site olma özelliğini taşıyor. Konseptinde Astrorehber, AstroKulüp, Astroloji, Akrofonoloji, Numeroloji, Tarot, I-Ching, Rüyalar, Parapsikoloji, Fallar, Biyoritim, Büyü ve Hipnoz gibi bölümler bulunan yorumcu.com'da astroloji ve burçlar ile ilgili merak ettiğini herşeyi bulabilirsiniz.

Günlük burç yorumlarında güne burcunuzu okuyarak başlayabilir, olabilecekler hakkında fikir edinebilirsiniz. İnanıp inanmamanız konusunda kesin sonuç olmasada burcunuza ait yorumu okuduktan sonra gün içinde sizi etkilediği kesin. Sonuçta astroloji ile ilgilenenlerin girmesini tavsite ettiğimiz bir internet sitesi.

5 Ağustos 2004 - Tempo Dergisi - Astroloji Eki
Yarın bir iş görüşmeniz var. Peki görüşme nasıl geçecek? Ya da uzun zamandır gözünüz olan müstakbel sevgiliyle buluşacaksınız. Dolayısıyla size biraz ön bilgi lazım. Ama bu ön bilgiyi nasıl edineceksiniz? İşte geçmişi insanlığın tarihi kadar eski astroloji burada devreye giriyor ve muhtemelen size hayal ettiğinizden daha fazla bilgiyi aktarıyor.

Gerçeği söylemek gerekirse, astroloji kader değil. Astroloji yalnızca gezegenleri inceliyor; fırsatları, şanslı zamanları, doğum anındaki gezegen ve yıldız etkilerine bakarak sizi kısıtlayan, zorlayan alanları gösteriyor.

Sonuçta bu bigiyi değerlendirip değerlendirmemek sizin elinizde. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı dönemlerde, hareketsiz kalırsanız fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin kötü açılarında zarar görmemek için önleminizi önceden alabilirsiniz. Bu dönemlerde gerekli gayret ve azmi gösterirseniz zorlukları aşabilirsiniz.

Elinizdeki kitapçık size 2004 yılı için birtakım ipuçları veriyor. Ama tekrar ediyoruz, burada yazılanlar kaderiniz değil. Yalnızca yakın geleceğinizi daha rahat planlamanız için dikkat etmeniz gereken zaman dilimlerini gösteriyor. Ayrıca, doğduğunuz zaman dilimine bağlı olarak güçlü ve zayıf yanlarınızı da bu kitapçıkta bulabilirsiniz.

12 Ağustos 2004 - Tempo Dergisi - Fal Rehberi
Fal ve Kehanet
İnsanoğlu var oluşundan bu yana gelecek hakkında çeşitli öngörülerde bulunmak ve önceden öğrenmek dürtüsünü yenememiştir. Bu güçlü dürtü ile birlikte geleceği tahmin için kullanılan yöntem ve araçlarını içeren fallar (kehanet sanatları) ve bu falların uygulanmasından elde edilen kehanet doğmuştur. Günümüzde falların çağa ayak uydurması sağlanarak, birer kehanet aracı olmaktan çok kişinin kendisini, içinde bulunduğu durumu ve bilinçaltının mesajlarını elde etme yolunda kullanılır hale getirilmişlerdir.

Kehanet akılsal ve sezgisel olmak üzere başlıca iki bölüme ayrılabilir. Akılsal kehanet yöntemleri arasında Astroloji (bir fal değildir), Tarot (kartomansi), El Falı (şiromansi), I-ching, Numeroloji, Kahve Falı, yazıyı inceleme (grafoloji) ya da yüz hatlarını inceleme (fizyomansi) sayılabilir.

Sezgisel olanlar asıl kehanetleri teşkil eder. Bunlar duygu olarak, fikir ve zihni aniden aydınlatan önceden biliş (prekognisyon) şeklinde ifade edilmektedir. Bu bir medyumluk türüdür ve burada herhangi bir biçimde aklı kullanma ve mantık yürütme söz konusu değildir. Bu gibi kehanetlerden bazıları akla ters düştüğü için zihin tarafından reddedilse bile, yine de gerçekleşmektedir.

Bu ekimizde sizlere, yüzyıllardır ilgi ve önemini yitirmeyen ve yaygın olarak bilinen bazı akılsal fal türlerini sunduk. Her zaman denildiği gibi, fala inanmayın, falsız da kalmayın.

Etiketler

yorumcuhabermedyada yorumcu