Medyada Yorumcu - 2005

Medyada Yorumcu - 2005

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu® olarak, yayına başladığımız 1999 yılından bu yana gerek kullanıcılarımızın gerekse medyanın ilgi odağı olma özelliğini her zaman koruduk.

Türkiye'de İnternet'in henüz emeklediği günlerde, bugün bile diğer sitelerin sağlayamadığı servis ve içerikleri sunuyorduk. Konumuzda sayısız ilke ve başarılara imza atan lider bir site olduk.

Aşağıdaki haberlerin sitemizi ilk kez ziyaret eden konuklarımızın bizi daha iyi tanımasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Tüm haberler

Ocak 2005 - PCWORLD - www.yorumcu.com
FALA inanma, falsız da kalma lafı doğrultusunda yeni yılla birlikte hayatınızda gerçekleşecek ve yeni beklentileriniz için bir öngörü niteliğindeki 2005 falınızı merak ediyorsanız, bu konulara ilgi duyanların sıklıkla ziyaret ettiği yorumcu.com, geniş içeriği ve başarılı tasarımıyla sizi bekliyor. Astroloji, burçlar, fal ve parapsikoloji dünyası hakkında her konudan bilgiler bulabileceğiniz sitede kahve, zar, domino falı gibi çeşitli fallar, tarot, burçların periyodik açıklamaları, rüyalar, astroloji rehberi, biyoritm, hipnoz ve üyelere özel yorumcu içerikleri de bulunuyor. Site aynı zamanda SMS, sohbet odası, e-kart, anketler ve gezi özel sayfalarıyla ziyaretçilerin iyi vakit geçirmelerini de sağlıyor. Dilerseniz sitedeki kullanıcıların oluşturduğu grup ve kulüplere kayıt olabilirsiniz. Bunun için de sisteme üye olmanız gerekiyor.

20 Nisan 2005 - Sabah Gazetesi, Günaydın Eki - Rüya Yorumu İçin Bir Tık Yeter
www.yorumcu.com Türkiye'de en popüler internet sitelerinden biri. Özellikle 10 bini aşkın kelimeyle "rüya yorumu" bölümü çok ilgi görüyor. Sitenin kurucusu Altan Yıldız, rüya yorumlarının bu kadar yoğun ilgi görmesinin nedenini şöyle açıklıyor: "Yalnız Türkiye'de değil tüm dünyada rüyalarla gelecek arasında bir ilişki olduğu düşünülüyor".

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan www.yorumcu.com özellikle rüyalarını merak eden binlerce internet kullanıcısının düzenli kullandığı bir site. Portalı hazırlayan Altan Yıldız yorumcu.com için ilk yola çıktığında sadece bir astroloji sitesi olarak düşünmüş. Gelen istekler doğrultusunda rüya bölümünü de açtığını söyleyen Yıldız, sitelerinde bulunan on bin kelime ile en büyük rüya portalına sahip olduklarını söylüyor.

* Böyle bir site kurma fikri nasıl doğdu? Ben astroloji araştırmacısıyım. Çalışmalarımı, araştırmalarımı internet üzerinden insanlara yayıyorum. Ben aslında bilgisayar yüksek mühendisiyim. 25 yıldır astrolojiyle ilgileniyorum. Siteyi 12 Ocak 1999 yılında kurdum. Kısa bir süre sonra içerik hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Sitenin içeriğini ziyaret edenlerin seçimleri belirledi.

* Rüya yorumu koymak aklınıza ne zaman geldi? Bir arkadaşımızın fikriydi. Rüya yorumuna 800-900 kelime ile başladık. Sonra yabancı kaynaklarla birlikte 10 bine yakın kelimeye ulaştık. Normal rüya kitaplarında bin sözcüğü geçmez.

* Kaç kişi hazırladı? Toplam üç kişi hazırladı. Bin kelime ile başlandı, 6 yılda 10 bin kelimeye ulaştı. Daha önceki yıllarda rüya tabirleri bölümünde bir öneri kutusu vardı. Bulamadığınız kelimeyi bize bildirin diye de bir başlık vardı. Arayıp da bulamadığınız şu anda da yazılmayı bekleyen üç dört bin kelime var.

* Rüya yorumcunuz var mı? Rüya yorumu yapmıyoruz. Rüya yorumlarını yazan üç arkadaşımız var. Ama bunlar herhangi bir ücret karşılığında yorum yapmıyor.

* En çok aran kelimeler neler? Rüya yorumları sayfasında 2002 Haziran ayında başlattığımız bir sayacımız var. Hangi kelimenin kaç kez arandığını takip edebiliyoruz. "Bebek" kelimesi 180 bin kez aranmış. Hemen bunun arkasından "deniz" geliyor. 157 bin kez aranmış, bunun arkasından "araba" 155 bin, "arkadaş" 146 bin "ağlamak" 145 bin kez tıklandı.

* Size göre insanlar neden rüyalarını merak ediyor? Yalnız Türkiye'de değil tüm dünyada rüyalarla geçmiş veya gelecek yaşanılanlar arasında bir ilişki olduğu düşünülüyor. Aslında bu gerçekte yüzde yüz doğru değil. Gördüğümüz rüyaların birçoğu bilinçaltındaki olayların rüya ile yüz üstüne çıkması. O yüzden rüyaların bir anlam taşıması gerekmiyor. Ancak bir de "haberci rüya" diye kabul edilen bir rüya türü var. Siz rüyanızda gördüğünüz bir şeyi birkaç gün sonra gerçekleştiğini görüyorsunuz. Bunlar biraz daha metafiziğe giriyor. Bizdeki rüya sözlüğü buna yönelik. Rüyaların öncelikle psikolojik olarak yorumlanması gerektiğine inanıyorum. Bizdeki kısmı biraz da işin eğlenceli kısmı. Rüyada deniz görmenin manası herkes için farklıdır. Metafizik ile bilimsel kısmını iyi ayırmak gerekiyor.

Dilek SANCILI
http://arsiv.sabah.com.tr/2005/04/20/gny/gny137-20050420-200.html

9 Kasım 2005 - Tempo Dergisi - Sihirli Rakamlar Kazanma Şansını Artırıyor
Her ayın 9, 19, 29'unda, özel günlerde, bayramlarda ve yılbaşında Ankara'daki Milli Piyango Merkezi'nde çekiliş yapılır ve Milli Piyango'nun kazanan rakamları belirlenir. Noter huzurunda özel makineyle yapılan bu çekilişte rakamlar, özel makineler aracılığıyla, tamamen rastlantısal olarak belirleniyor. Ancak… Bu rastlantısal sözcüğünün ardından, “evrende tesadüfe yer yoktur” sözünü de hatırlamak gerek.

Yorumcu.com sitesinin Yayın Yönetmeni Altan Yıldız, hayatımızda rastlantısal olduğunu sandığımız her şeyin, bazı nedenlerin sonucu olduğunu söylüyor. Yıldız, bu düşüncesini şöyle destekliyor: “Böyle olunca ikramiye isabet edecek biletler (rakamlar) ve bu biletleri satın alacak kişiler arasında bir ilişkinin varlığından söz edebiliriz. Bu ilişkiyi belirlemenin çok sayıda yöntemi var. Bu yolların bazıları sezgisel, bazıları ise akılsal öngörü yöntemleri.”

Yıldız'a göre, örneğin medyumların kullandığı önceden biliş (prekognisyon) bir sezgisel öngörü yöntemi. Herkesin kolayca uygulayabileceği akılsal öngörü yöntemlerinden biri de Numeroloji. Numerolojiyle şanslı gün ve sayıları belirliyor, böylece şansınızın yüksek olduğu numaraları satın alarak şansınızı artırma olanağı bulabiliyorsunuz. Sihirli sayı hesaplayıcımız için tıklayın.

Füsun SAKA

24 Aralık 2005 - SKYTURK, Cafe Net - www.yorumcu.com
Skyturk'te Ayşe Yazıcıoğlu'nun sunduğu Cafe Net programında sitemizin tanıtımı yapıldı.

Etiketler

yorumcuhabermedyada yorumcu