Astrorehber'in yaz saati uygulaması hakkında sorularım var.

Astrorehber'in yaz saati uygulaması hakkında sorularım var.

Yorumcu'nun yayında başladığı 1999 yılından bu yana üye ve ziyaretçilerimizden sitemizdeki çevrimiçi Astroloji yazılımı Astrorehber ve altyapısını kullanan diğer servislerle ilgili yaz saatleri konusunda çeşitli sorular alırız.

Bu konuda en çok yöneltilen sorulardan biri diğer bir siteden çıkartılan doğum haritasında (bu yazımızda da açıkladığımız gibi) yükselen burcun sitemizdekinden farklı çıkmasıdır. Bunun en temel nedeni yaz saatleri arasındaki farklılıktır. Yaz saatinin hatalı olması ciddi bir sorundur çünkü sadece yükselene değil haritanın tümüne (evlere, evlerdeki gezegen pozisyonlarına ve işaretlere) etki eder. Hatalı uygulanması halinde başka bir kişinin haritası elde edilmiş olur.

Yorumcu olarak özellikle Türkiye yaz saatleri uygulamalarını son derece ciddi takip ediyoruz. Yabancı siteler ve yazılımlar Türkiye'de politikacıların keyfi yaz saati uygulama değişikliklerinden haberdar olamayıp çok sayıda yanlış bilgiler barındırmaktadır.

Yorumcu'da kendi sistemlerimizde kayıtlı bilgilerin dışında farklı site veya kaynakları referans alıp sizlere hatalı sonuçlar sunmak yerine, devlet arşivlerinden yaz saati uygulamalarını kontrol ederek doğru bilgilerle kendi veritabanımızı oluşturduk. Sitemizdeki yaz saati hesaplamalarının tümü otomatik gerçekleştirilir ve sonuçların doğruluğuna %100 güvenebilirsiniz.

Astrorehber'de, Astroloji raporu siparişi sırasında yaz saatine elle müdahale edilerek hatalı bir rapor oluşturulmaması için elle yaz saati girişi normalde kapalıdır. Yaz saatinize müdahale edilmesini talep etmeniz durumunda siparişiniz tamamlandıktan sonra raporunuza elle farklı bir yaz saati tanımlanabilir. Bunun için siparişiniz sonrası destek bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Astrorehber tarafından uygulanan yaz saati ve yerel zaman kavramları hakkında daha fazla bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler

astrorehberastro rehberyaz saatigün ışığıyerel zamanyerel saat