Doğum saatim kesin değil rapor alabilir miyim?

Doğum saatim kesin değil rapor alabilir miyim?

Astroloji doğum yeri ve doğum tarihi ile başlar. Hesap ve analizlerde bu iki veri mutlaka kullanılır. Elde edilen sonuçlar doğum saatine sıkı sıkıya bağlıdır.

Doğum haritasında zamana bağlı olarak yavaş değişen gezegen pozisyonları 1-2 saatlik bir aralıkta hemen hemen aynı kalabilir (Ay, Merkür, Venüs vb. gezegenler yine de burçlar kuşağında belli bir miktar ilerler). Bu nedenle doğum saatinizi hiç bilmediğinizde doğum saatinizi 12:00 alarak haritanızı çıkartıp doğum gününüzdeki gezegen pozisyonlarını öğrenebilirsiniz. Böylece, Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve diğer burçlarınızı ve bunların arasındaki gezegensel açıları öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler bile size oldukça tatminkar bir fikir verecektir.

Ancak yaşam alanlarını yöneten ev çizgileri (yükselen burç, başucu vb.) zamana bağlı olarak daha hızlı değişir. Örneğin yükselen burç yaklaşık 2-2.5 saatte bir burç değiştirir. Dolayısı ile birçok kişinin merak ettiği unsurlardan biri olan yükselen burcunuzu doğru olarak öğrenemeyebilirsiniz.

Özetle, kesin olmayan bir doğum saati ile elde edilen doğum haritası, bu saatin gerçek doğum saatinize olan yakınlığına göre kısmen ya da büyük oranda hatalıdır.

Astroloji'de bilinmeyen doğum saati en iyi yaklaşıklıkla Doğum Haritasını Düzeltme (Rektifikasyon) yöntemi ile belirlenir. Deneyimli bir danışman ile yüzyüze görüşülerek doğum saatinin tespit edilebilmesi mümkündür.

Sitemizde doğum haritasını düzeltme hizmeti verilmemektedir. Astroloji yazıları bölümümüzde doğum haritasını düzeltme konusunda teknik ve pratik bilgiler bulabilirsiniz. Aşağıdaki yardım yazılarımızı da incelemenizi öneririz.

* Doğum saatim kesin değil. Nasıl bulabilirim?
* Doğum saatimi kesin bilmiyorum ne yazmalıyım?

Etiketler

astrorehberastro rehberastrolojidoğum haritasıdoğum saatim kesin değilharita düzeltmedoğum saati belirlemerektifikasyonrectification