Medyada Yorumcu - 1999

Medyada Yorumcu - 1999

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu® olarak, yayına başladığımız 1999 yılından bu yana gerek kullanıcılarımızın gerekse medyanın ilgi odağı olma özelliğini her zaman koruduk.

Türkiye'de İnternet'in henüz emeklediği günlerde, bugün bile diğer sitelerin sağlayamadığı servis ve içerikleri sunuyorduk. Konumuzda sayısız ilke ve başarılara imza atan lider bir site olduk.

Aşağıdaki haberlerin sitemizi ilk kez ziyaret eden konuklarımızın bizi daha iyi tanımasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Tüm haberler

6 Mart 1999 - Milliyet - Uçuk Kaçık Site (Sitemiz hakkında basında çıkan ilk haber)
Bu site internette Türkçe içerik kazandırma çabalarının güzel bir örneği olarak karşınıza çıkıyor. Astrolojiden el falına, rüya tabirlerinden biyoenerji açıklamalarına kadar tüm "uçuk" bilgileri bu siteden bulabilirsiniz. Bu sitenin bir özelliği de metafizik konularını hafif "ti"ye alması. Ayrıca konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyenler, bu siteyi kullanarak ilgili kitapları satın alabilirler.

20 Mart 1999 - Hürriyet - Fala İnanma Falsız Kalma
Akrofonoloji, astroloji, aşk uyumu, biyoenerji, el falı, kahve yorumları, rüyalar, tarot... Kısaca falın türlü çeşidi, tarihi bilgiler, semboller ve anlamları, online bakılabilecek fallar... Yorumcu.com'un "Ay Takvimi" ise herkesi ilgilendirebilecek bir diyagram. Öyle ya; koca okyanusları etkileyen Ay, insanlara kim bilir neler yaptırıyor. İnsan ne zaman dolunay olacağını merak edebilir. Örneğin bu gece ilk hilal olacağını söylüyor takvim.

Nisan 1999 - PCnet - www.yorumcu.com
Yorumcu sitesi "Fala inanma falsız da kalma" diyenler için hazırlanmış harika bir site. Sitenin içeriğinde rüya ve kahve falı yorumlarından, burçlara, Tarot'tan, Akrofonoloji'ye kadar her türlü fal ve gizem dalı hakkında ayrıntılı bilgi bulunuyor. Sitede ilginç bir özellik olarak Tarot falı bakılıyor, aşk uyumunuzun yüzdesi hesaplanıyor. Ayrıca yorumcu ziyaretçilerin el falına da bakıyor. Site henüz tam olarak hazır olmasa da, bu halini bile biz çok beğendik.

Mayıs 1999 - PCnet - www.yorumcu.com
Astrolojiden tarot falına, rüya ve kahve yorumlarından biyoenerji bilgilerine kadar oldukça geniş bir yelpazede hizmet veren Yorumcu sitesi fala inanmayıp ta falsız kalmak istemeyenler için hazırlanmış. Sitede ayrıca üye olanlara yönelik hizmetler de bulunuyor. Sitenin e-posta servisine üye olanlar günlük ya da belirli dönemlerde istedikleri konularda düzenli olarak bilgi alabiliyorlar. Yorumcu sitesi içerik ve tasarım açısından da olumlu puan topluyor.

22 Mayıs 1999 - Star Gazetesi - Üç Vakte Kadar...
Yorumcu İnternet sitesi fala inanmayıp da falsız kalmak istemeyenler için astrolojiden tarot falına, rüya ve kahve yorumlarından biyoenerji bilgilerine kadar oldukça geniş bir Türkçe içerik sunuyor. Ayrıca site üzerinden bu konularla ilgili kitapları sipariş edebilir, keyifli vakit geçirmek için site üzerinden sohbet odalarına girebilir, Java tabanlı oyunlar oynayabilirsiniz.

Haziran/Temmuz/Ağustos 1999 - ad.Net / TM10 (Türk Malı 10 Site) - Yorumcu
Yorumcu.com adresi, TM 10 listemize yepyeni bir soluk getiriyor. Astrolojiden tutun da Dilek kutusuna kadar, zengin içeriği ile dikkati çekiyor. Siteden Tarot falınıza baktırabilir ya da rüyanızda gördüklerinizi yorumlatabilirsiniz. Ayrıca her konu başlığı hakkında da bir ön bilgi sunuluyor. Yani Tarot falınıza baktırmadan önce isterseniz, Tarot hakkında bilgi de alabilirsiniz. Bu da sitenin profesyonel düşünceler ile hazırlandığını gösteriyor. Bunun dışında küçük java oyunları ile vakit geçirebilir ya da sohbet odalarına girebilirsiniz. Tasarım olarak hoş, içerik olarak ise dopdolu bir site.

3 Temmuz 1999 - Star Gazetesi - Üç Vakte Kadar...
Geleceğin medyası İnternet, gelecekten haber veriyor. Yarınınızı burç, tarot ve biyoritim sitelerinden öğrenin... Yarın ne olacak?
Kim merak etmez yarın ne olacağını. Ya öbür gün... Ya bir yıl sonra... Merakın sonu yok. Cevabı İnternet'te. Tabi inananlara.

TAROT: Türkiye'nin Fal konusunda bir numarası. Türkçe olması en büyük avantajı. www.yorumcu.com/tarot
BİYORİTİM: Kişisel biyoritim grafiğinizi ve yorumunu sipariş edebilirsiniz. www.yorumcu.com/biyoritimler
ASTROLOJİ: Günlük falınızı okuduktan sonra "Aşk Ölçer"e uğramayı ihmal etmeyin. www.yorumcu.com

25 Temmuz 1999 - Superonline Net Haber - İnternet'te Aşk, Para, İş ve Fal
Geleceğimiz ve aşklarımız, para durumumuz ve kişisel başarılarımız aklımız her zaman meşgul etmiştir. "Yok ben hiç böyle şeyleri merak etmem" diyen yalan söyler bence. Bana gelen mektuplardan pek çoğu bu konularda merak ettiğiniz hemen her şeyi öğrenebileceğiniz iki siteyi işaret ediyor. Belki de iki rakip siteyi yan yana koyuyormuş gibi oluyorum ama rekabet kaliteyi getirir.

YORUMCU.COM Türkiye'de oldukça hatırı sayılır derecede ziyaret edilen sitelerden bir tanesi. Günlük falınız, yıldız haritanız, yükselen burcunuz gibi konularda herhangi bir sıkıntıya düşerseniz Yorumcu.com kesinlikle derdinize deva olacaktır.

Kahve falı püf noktaları, tarot ve el falına nasıl bakılır gibi bilgilerin de oldukça detaylı olarak verildiği sitenin en ilginç yanlarından bir tanesi Aşk Ölçer adı verilen kısım. Burada kendiniz ve sevdiğiniz hakkında ne biliyorsanız size ayrılan bölüme yazıyorsunuz. Daha sonra bu bilgileri gönderiyorsunuz "yorumcuya" ve de oturup bekliyorsunuz. Yorumcu, sanırım verdiğiniz bilgiler ışığında sizin aşkınızın durumuna şöyle bir bakıyor.

Burada düşünmeden edemiyorum yani, düşünsenize bir sürü aşık size detaylı aşk yaşamlarını gönderiyorlar, siz de oturup bunlara bakarak bir şeyler önermeye çalışıyorsunuz, insan çıldırır vallahi.

Genç hanımların en çok ilgisini çekecek menü seçeneklerinden bir tanesinin "Burçlara göre diyet" olduğuna inanıyorum. Gerçi fal ile ilgilenen herkesin "tatmin olmadım" diyebileceği bir site değil Yorumcu.com, ne arasanız var. Ben faldan pek anlamadığım için bazı sayfalarda sadece aylaklık yaptığımı itiraf edeyim.

Bu arada sitede bulunan ölüm saati benim tüylerimi diken diken yaptı. Her neyse, dediğim gibi, Yorumcu.com'da dolaşmak hoş ve eğlenceli. Hele fala inanmıyor ama falsız da olmaz diyorsanız tam size göre. Bu arada fala inanlar, dikkat Yorumcu.com sizi fazlasıyla tatmin edecek. Jeremy_k'ya inanın siz.

8 Ağustos 1999 - Star Gazetesi - İnternet Starları - Yorumcu
Artıları: Fala inananlar, fala inanmayıp falsız kalamayanlar için mükemmel bir kaynak. Üstelik fala inanmayan ve falsız da kalabilenler için dahi ilginç bir içerik sunuyor. "Yok yok" diye, olsa olsa bu siteye denilir.

Eksileri: Türkçe kullanımı genelde çok iyi olsa da, birkaç ufak imla hatasına rastladık.

4 Eylül 1999 - Star Gazetesi - İçeriğe Süper Destek
Kısıtlı olanaklarına rağmen başarılı bir başlangıç yapmış olan Türkçe içerikli İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısını ve gelirini artırmayı amaçlayan Superonline, başlattığı "İçerik Ortaklığı Programı"yla bu siteleri Superonline çatısı altında toplamaya başladı.

Daha önce de birkaç ISS tarafından denenen ancak başarılamayan sistem, Superonline'ın vizyonu sayesinde hızla ilerliyor. Başarılı sitelerle görüşmelerini sürdüren Superonline'ın şimdiden programına dahil ettiği siteler arasında

www.yorumcu.com, www.otobilgi.com, www.reuters.com/turkey, www.erkekadam.com gibi İnternet kullanıcılarının yakından tanıdığı siteler yer alıyor. Programa dahil olan siteler; ''Superonline İçerik Ortağı'' ünvanına sahip olma, Türkiye'nin en çok hit alan sitesi olan Superonline'ın anasayfasından "link" alma, Superonline sunucularından ücretsiz yayınlanma ve reklam satışlarından pay alma gibi avantajlara sahip oluyorlar.

Eylül 1999 - Macworld Online Türkiye - Haftanın Sitesi - Yorumcu.com
Yorumcu.com, Akrofonoloji, Aşk Ölçer, Biyoritimler, El Falı, Kahve Falı, Numeroloji, Rüya Yorumları ve Tarot gibi başlıklarla interaktif veya bir veri tabanına bağlı çalışan programlar, otomatik güncellenen günlük burçlar, astroloji esaslı bir mesaj panosu, ve sohbet odasına sahiptir. Bu site, tarih boyunca insanların geleceği bilmek ve bazı ipuçlarını önceden elde edebilmek hakkındaki büyük rüyasını Web'e ciddi ve zengin bir içerikle taşıyarak oturtan bir sitedir. Ayrıca astroloji bölümünde konu ile ilgili tüm bilgiler bulunabilmekte, sanal markette konularla ilgili kitap ve kişisel yorumlar sipariş edilebilmektedir. Yorumcu.com'un, zengin bir içerik ve program paketiyle hazırlanmış olması siteyi, konusunda lider olmaya aday yapıyor. Eğer astroloji ile ilgili iseniz bu siteyi sık sık ziyaret etmelisiniz.

9 Ekim 1999 - Milliyet Vitrin - Yorumcunuz Bilgisayarınızda
Ofis araçlarınızı sipariş etmekten ilişkileriniz hakkında yorum yapabilen "Aşıklar Tarotu" programına kadar her şey sanal ortamda seyahat edenlerin hizmetinde...

Bugün beni seviyor mu?
Sizin hakkınızda, partneriniz hakkında, ilişkiniz hakkında ve gelecek hakkında detaylı yorumlar yapan ilk Türkçe Tarot programı Superonline'ın içerik ortağı olduğu Yorumcu tarafından sanal ortamda kullanıma sunuldu. Aşıklar Tarotu'nun yirmi iki kartı aşk ve ilişkiler hakkındaki sorularda odaklanmak üzere özel olarak dizayn edilmiş ve yorumlanmış. Aşk ve ilişkiler hepimizi ilgilendiren ezeli sorunlardır. Karmaşa ve belirsizlik anlarında hepimiz akıllı bir rehberin yardımına ihtiyaç duyarız. Aşıklar Tarotu programı ile her bir kartın sembolik anlamlarının yorumlanmasıyla ileri düzeyde keşifler yapmanıza olanak veriliyor.

Sizin hakkınızdaki bölüm, kişisel sorunlarınızla ve anlık duygularınızla ilgili tanımlamalar yapıyor. Partneriniz hakkındaki bölüm, onun o andaki ruh durumunu ve genel tutumunu bildiriyor. O ana dek süregelen yakınlığınızı ve tecrübelerinizi de yansıtabiliyor. İlişkiniz hakkındaki bölüm, birlikteliğinizin şu anda sizin için ne ifade ettiğini anlatıyor, ilişkinin nasıl gelişebileceğini gösteriyor. Gelecek hakkındaki bölüm, bilinmeyen ile ilgili bir fikir edinme şansı veriyor. O anda bile işlerlikte olan, ancak sizin farkında olmadığınız güçleri takip etmenizi sağlıyor.

Sadece Windows98 ile çalışabilen, https://www.yorumcu.com'dan bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Aşıklar Tarotu programını 15 günlük bir deneme süresi sonrasında beğenir ve kullanmaya devam etmek isterseniz 4 milyon 500 bin lira gibi küçük bir ücret ödemeniz gerekiyor.

http://www.milliyet.com.tr/vitrin/.../19991009/...

9 Ekim 1999 - Milliyet İnteraktif - Amerikan Rüyası
Superonline'ın ekibi, hem Türkiye'nin en büyük sitesi olmak için büyük çaba sarfediyor. Yeni sistemle beraber başkalarının siteleri de sisteme eklenecek.

Amerika'da ilginç bir fikirle ortaya çıkan ya da buluşu olan küçük firma, elinden tutan büyük şirketlerin yardımıyla dolar milyoneri oluyor, aynı zamanda kendine yardım eden şirketin de büyümesine yardımcı oluyor. Bu Amerikan rüyasının bir benzeri, Türkiye'de Superonline tarafından kullanıma sokuluyor. Her ne kadar internet üstünde çok büyük bir sistem kurmuş olsa da Superonline yetkilileri, bir süre sonra insanların tüm ihtiyaçlarına cevap veremeyeceklerini anladı. İçeriğin yükünü, dolayısıyla sağlanacak geliri de dışarıdaki internet tutkunlarıyla paylaşmaya karar verdiler. İnternette herkes tarafından beğenilen sitelerin tasarımcılarıyla görüşüldü ve anlaşıldı. Size daha önce tanıttığımız yorumcu.com başta olmak üzere erkekadam.com gibi internet sitelerinin üstüde "Bu site Superonline'ın İçerik Ortağı'dır" yazıyor. Böylece içeriği iyi olduğu halde duyurusu yapılamayan siteler de tanıtılıyor.

Superonline son iki senedir kapsamlı bir içeriğe sahip. Reha Mağden yönetiminde hazırlanan ve günde birkaç kez güncellenen gazete, hobilerden sanata, seyahat ve tatilden herkesin bedavaya üye olup internet üstünden sohbet ve forum gibi sistemlerden faydalanabildiği "world club"e kadar önemli hizmetlere sahip. Özerk bir yönetime kavuştuktan sonra, bünyesinde bulunan her site ve şirketi dolar milyoneri yapma amacını taşıyor. Sitelerine güvenenler, yaptıkları işi e - business olarak tanımlayan Superonline'a başvurabilir ve sitesinin değerlendirilmesini isteyebilir. Türkiye'de internetin patlaması, bu tip çabaların bir araya gelmesiyle sağlanacak.

31 Aralık 1999 - Startek Dergisi / Seyrüfer - Üç Vakte Kadar
Aşk, iş ve para... Hayatın sihirli üçgeninde geleceğini arayanlara... Yarın ne olacak diye merak ederken bugününüzü yaşamayı unutmayın. Hepinize mutlu yıllar.

Astroloji
Günlük falınızı okuduktan sonra "Aşk Ölçer"e uğramayı ihmal etmeyin. Akrep misiniz, aslan mı? Burcunuzun üzerine tıklayın yeter. www.yorumcu.com

Biyoritm
Fiziksel, ruhsal ve duygusal hayatınızın grafiğini görmek isterseniz İnternet emrinize amade. Kişisel biyoritm grafiğinizi ve yorumunu sipariş edin. www.yorumcu.com/biyoritimler

Tarot
Tarot 1400'lü yıllarda ortaya çıkan ve eski Mısır'ın büyülü dünyasını kartlara yansıtan bir fal türü. Konunun uzmanları yaptıkları tarot yorumlarıyla binlerce dolar kazanırken İnternet'te bulunan bazı adreslerde ücretsiz olarak tarot falınıza bakmanız mümkün. Türkiye'nin fal konusunda bir numarası. Türkçe olması en büyük avantajı. www.yorumcu.com/tarot

Etiketler

yorumcuhabermedyada yorumcu