Medyada Yorumcu - 2000

Medyada Yorumcu - 2000

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu® olarak, yayına başladığımız 1999 yılından bu yana gerek kullanıcılarımızın gerekse medyanın ilgi odağı olma özelliğini her zaman koruduk.

Türkiye'de İnternet'in henüz emeklediği günlerde, bugün bile diğer sitelerin sağlayamadığı servis ve içerikleri sunuyorduk. Konumuzda sayısız ilke ve başarılara imza atan lider bir site olduk.

Aşağıdaki haberlerin sitemizi ilk kez ziyaret eden konuklarımızın bizi daha iyi tanımasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Tüm haberler

Ocak 2000 - Tempo Dergisi - Seçilmiş 2000 Türkçe İnternet Adresi
Sevgilinizle ne kadar uyumlusunuz? Yorumcu Aşk Ölçer çiftlerin aşk uyumunu hesaplayıp yorumluyor.

29 - 30 Ocak 2000 - CNN Türk TV - NET Programı
Programın videosunu izlemek için tıklayın

Şubat 2000 - PCNET / MegaCD / Oyunlar
Tarot 1.0 Boyut: 4.4 MB - Splash ekranı için tıklayın.

Tarot bir Türk yazılımcı tarafından yazılmış başarılı bir uygulama. Adından da anlaşılabileceği gibi Tarot, seçtiğiniz tarot kartlarından geleceğinizi tahmin etmeye çalışıyor. Programın tarot kartlarını açıklamaya yönelik bölümü çok güzel olmuş. Dilerseniz Tarot'un tarihçesini de bu programdan öğrenebilirsiniz.

Nisan 2000 - COSMOPOLITAN
Romantik hayatınızı canlandırın!
Eğer aşk hayatınız fazla renkli değilse, onu renklendirmek elinizde. İnternette https://www.yorumcu.com adresine girip bu bahar sizi ne gibi maceraların beklediğini görebilirsiniz. İlişkileriniz hakkında ilginç yorumlar alabilirsiniz...

7 Mayıs 2000 - Hürriyet - İnsan Kaynakları - Racon'a Uygun Yayıncılar Listesi
İnternette Türkçe içerik ne kadar artarsa, Türk kullanıcı sayısı da o kadar artacak. Bu tartışmasız bir gerçek.

Zaman zaman çeşitli yayınlar, internetteki Türkçe sitelerin adreslerini listeleyerek yayınlıyor. Bilmem bu listelere baktınız mı? Türkçe içerik diye verilenlerin büyük çoğunluğu, bir tür şirket broşürü niteliğindeki ticari siteler. Herhangi bir şirket, yalnızca kendini tanıtmak için bir site açmış; bir broşürden hiçbir farkı yok.

Bu tür "şirket tanıtan" sitelerin sayıca artması iyi; ama yeterli ve anlamlı değil. Çünkü Türkçe içerik dediğimiz, başka bir şey...

Türkiye'de hevesle, para harcayıp site açanları moral bozucu bir durum bekliyor: Bir siteye günde 100 ziyaretçi geliyorsa, bu "iyi" kabul ediliyor. Günde 1000 ziyaretçi ise, çok, çok iyi. (Gazetelerimizin internet siteleri ile, bazı portalleri bunun dışında bırakıyorum. Onlar gerçekten çok ziyaretçi çekiyor.)

ODTÜ'nün kayıtlarına göre ve 4 Mayıs tarihi itibariyle "tr" uzantılı site sayısı 19 bin 104 görünüyor. Ama bu rakam sitelerin tümünün yayında ve Türkçe olduğu anlamına gelmiyor. Üstelik, Türkçe sitelerin büyük bir kısmı, site adını (domain) Amerikan şirketlerinden satın alıyor. Bu yüzden Türkçe sitelerin sayısıyla ilgili tam bir rakam vermek mümkün değil.

Bu kez size, "ilgi" desteği bekleyen, gerçekten ciddiye alınır Türkçe içeriği, kategorik olarak listelemek istiyorum. Bu siteler, hem güncelleme sıklık ve ciddiyetleri; hem de internet "raconuna" uygun yapıları nedeniyle, gelecek vadediyorlar. (Liste, sınırlılığı nedeniyle, sadece bir örnek içermektedir. Her kategoride, listeye alamadığımız çok sayıda iyi örnek var.)

Astroloji: YORUMCU: www.yorumcu.com
Nevzat BASIM

6 - 10 Ağustos 2000 - Cine5 CineNet Programı

Kurucumuz Altan Yıldız 6 ve 10 Ağustos 2000 tarihlerinde katıldığı Cine5 CineNet programında sitemizin kuruluş hikayesini anlatarak sitemizi tanıttı.

16 Ağustos 2000 - NTVMSNBC - E-NET
www.yorumcu.com
Fal günümüzün en yaygın meraklarından. Her konuda olduğu gibi İnternet'te bu alanda da pek çok yayın var. Yerli siteler arasında uzun süredir yayında olan www.yorumcu.com geleceğini öğrenmek isteyenlerin saatler geçirilebileceği bir adres. İngilizce olarak da hazırlanan sitede astoloji önemli yer tutuyor. Ancak burçlar dışında değişik fal yöntemleri de elektronik ortama uygun hale getirilmiş. Bunlardan biri de tarot. Fal bakma dışında tarotun tarihçesini ve kartların anlamını da öğrenebiliyorsunuz. Sitenin ana sayfasındaki el falı, hipnoz, bioritm, kahve falı gibi başlıklardan birine tıkladığınızda oldukça geniş ve üzerinde emek harcandığı belli olan bir içerik sizi bekliyor. Fal dışında doğaüstü olaylarla da ilgileniyorsanız bu konuda yorumcu.com'un geniş bir arşivi var. Wap destekli bir cep telefonunuz varsa siteye bu yoldan da ulaşabilirsiniz. Sitenin diğer hizmetleri arasında sohbet odaları, arkadaşlık kulübü, ücretsiz e-posta servisi ve seri ilanlar var. Düzenli olarak güncellenen yorumcu.com'da elektronik kart hizmeti de veriliyor Sevdiklerinize site üzerinden müzikli astrolojik kartlar gönderebiliyorsunuz.
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/41233.asp

10 Eylül 2000 - Bilişim 2000 / Superonline-Yorumcu Etkinliği

Superonline içerik ortağı olarak Bilişim 2000 fuarında Superonline ile birlikte etkinlikler düzenledik.

Etiketler

yorumcuhabermedyada yorumcu