Medyada Yorumcu - 2003

Medyada Yorumcu - 2003

Türkiye'nin ilk Astroloji sitesi Yorumcu® olarak, yayına başladığımız 1999 yılından bu yana gerek kullanıcılarımızın gerekse medyanın ilgi odağı olma özelliğini her zaman koruduk.

Türkiye'de İnternet'in henüz emeklediği günlerde, bugün bile diğer sitelerin sağlayamadığı servis ve içerikleri sunuyorduk. Konumuzda sayısız ilke ve başarılara imza atan lider bir site olduk.

Aşağıdaki haberlerin sitemizi ilk kez ziyaret eden konuklarımızın bizi daha iyi tanımasına yardımcı olacağını umuyoruz.

Tüm haberler

Ocak 2003 - PCNET - Yorumcu.com'dan 2003 Astroloji Rehberi
Pcnet Ocak 2003 sayısı için özel olarak hazırladığımız 2003 yılı burç yorumlarını içeren yazılımımız 2003 Astroloji Rehberi binlerce kullanıcı tarafından beğeni ile yüklendi.

10 Haziran 2003 - Altın Örümcek Web Yarışması En İyi Eğlence/Oyun Sitesi 3.lük Ödülü
10 Haziran 2003 tarihinde yapılan ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın katılımı ile gerçekleşen final gecesi ile, Altın Örümcek Web Yarışması 2003'de ödüller sahibini buldu.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi düşünülen Altın Örümcek 2003 Web Yarışmasında Yorumcu.com, En İyi Eğlence/Oyun Sitesi kategorisinde 3.lük ödülüne layık görüldü.

DorukNet ve Microsoft tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘'Altın Örümcek Web Yarışması'', Türkçe web içeriğinin gelişmesine katkıda bulunan başarılı projelerin adını duyurmak ve bilişim sektörüne yapılan yatırımları teşvik etmek amacıyla düzenlendi.

Kurumsal ve kişisel web siteleri başlığı altında, toplam 20 kategoride gerçekleştirilen yarışmaya, 1.382 web sitesi başvurdu. Online halk oylaması ve bilişim sektörünün önde gelen gazeteci, yazar, iş adamı ve akademisyenlerinden oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda, en iyiler ödüllerine kavuştu. Bu ödüllerin yanı sıra, gelecek vaat eden ve yenilikçi yaklaşımlar getiren web sitelerine de Altın Örümcek 2003 Jüri Teşvik Ödülleri verildi.

Bilişim sektörü ve iş dünyasının katılımlarıyla gerçekleştirilen gecenin sunuculuğunu, bilişim dünyasının yakından tanıdığı Jess ve ünlü sunucu, oyuncu Şebnem Dönmez üstlenirken, dans gösterileri de geceye renk kattı.

En iyi eğlence/oyun sitesi kategorisinde finalist ilk 10 site:
www.itiraf.com
www.kahkaha.com
www.yorumcu.com
www.koaka.com
www.yariskazan.com
www.mobiloyuncu.com
www.trgamer.com
www.yuzuklerinefendisi.com.tr
oyun.superonline.com
www.merlininkazani.com

3 Ekim 2003 - SKYTURK - Cafe.NET
Skyturk TV kanalında Yeliz Afyonoğlu'nun sunduğu Cafe Net programında sitemizin tanıtımı yapıldı.

15 Ekim 2003 - Dünya Gazetesi e-DÜNYA - İnternetin Türk Yıldızları
İnternet Üzerinde Türkçe İçerik Sağlayarak Başarıya Ulaşan Sitelerin Hikayesi
İnternetin yayılmaya başlamasıyla bütün dünya olduğu gibi ülkemizde de bir çok kişi internet üzerinden para kazanmanın hayalini kurmaya başladı. İnternet ortamından satış yapmak, para kazanmak için iyi bir fikirdi. Ancak bunun için öncelikle sermayeye, dağıtım ağına ve reklama ihtiyaç vardı. Çok cüzi miktarlarda para harcayarak yeni bir kazanç kapısı yaratmanın yolu ise içerik sağlamaktan geçiyordu. İnsanlara öyle bir içerik sunmalısınız ki, siteniz, bir gazete, dergi ya da TV dizisi gibi bağımlılık yaratsın ve insanlar o siteye her gün girmeyi alışkanlık haline getirsin. Elbette böyle bir içerik oluşturmak hiç de kolay değil. Sermaye ihtiyacı olmamasına karşın disiplinli bir şekilde çok fazla çalışmak gerekiyor.

Kimin Ne Kadar Ziyaretçisi Var?
İnternet siteleri arasında kimin ne kadar ziyaretçisi olduğunu anlamanın en kolay yolu www.alexa.com adresindeki istatistikleri incelemek. Bu siteye girdiğinizde internet üzerinde hangi sayfayı kaç kişi ziyaret ediyor, en popüler site hangisi gibi sorulara cevap arayabiliyorsunuz. Günlük olarak internetteki en çok ziyaret edilen 500 sitenin istatistiğini tutan www.alexa.com adresinde ayrıca internet üzerindeki en popüler Türkçe içerikli ilk 100 siteyi de izleyebiliyorsunuz. İlk 100 siteye baktığınızda Mynet, Hürriyetim, Superonline gibi siteler ilk sıralarda yer alıyor. Profesyonel olarak belli bir sermaye ve güç ile internet üzerinde iş yapan bu sitelerin ilk sıraları parsellemesi elbetteki şaşılacak bir durum değil. Ancak ilk 100 içerisinde hiç de küçümsenmeyecek dereceler alan öyle siteler var ki hepsi ellerinde "iyi bir fikir" dışında hiçbir şeyleri bulunmayan bu sitelerin, kuruluş ve büyüme hikayeleri bir çok girişimciye örnek olacak nitelikte. Bu yüzden bu hafta e-DÜNYA'da sizler için internet üzerinde içerik sunarak başarıya ulaşmış 4 sitenin sahipleri ile birebir görüştük ve hikayelerini sizlere kendi ağızlarından aktardık. www.alexa.com sitesindeki verilere göre Türkçe içerikli siteler arasında en çok ziyaret alan ilk 40 sitenin içine girmeyi başaran bu dört sitenin hikayelerini okuduğunuzda belki sizin de aklınıza çok parlak bir fikir gelebilir.

Etiketler

yorumcuhabermedyada yorumcu